Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Zmarł prof. zw. dr hab. med. Jan Tatoń

źródło: na postawie informacji z Gazety Wyborczej i Wydawnictwa Termedia, dodano: 14 kwietnia 2023 r.

W dniu 8 kwietnia 2023 roku, w wieku 93 lat, zmarł Prof. zw. dr hab. med. Jan Tatoń. Wieloletni pracownik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, nauczyciel akademicki, organizator opieki diabetologicznej w Polsce i konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii. Wspaniały lekarz oddany swoim pacjentom. Żegnamy wybitnego diabetologa, naukowca i nauczyciela.

Profesor był pierwszym Krajowym Konsultantem w dziedzinie diabetologii oraz Członkiem Rady Europejskiego Towarzystwa Badań Cukrzycy, Ekspertem Światowej Organizacji Zdrowia w dziedzinie cukrzycy i autorem koncepcji metodologii edukacyjnego systemu opieki diabetologicznej.

Dorobek naukowy profesora to m.in. ponad 460 publikacji naukowych z dziedziny klinicznych problemów cukrzycy i chorób metabolicznych. Był też współautorem 32 monografii zawodowo-naukowych dla lekarzy. Otrzymał liczne Nagrody I i II stopnia Ministra Zdrowia oraz Rektora Akademii Medycznej w Warszawie, a także Nagrody Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia i Nagrody Instytutu Leków.

Profesor cieszył się uznaniem międzynarodowego środowiska medycznego i naukowego. Pracował w Joslin Clinic Harvard Medical School w Bostonie (USA), w Klinicznym Szpitalu Uniwersytetu Genewskiego i Uniwersytetu w Düsseldorfie, Szpitalu Diabetologicznym Steno w Kopenhadze i w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu w Lund w Szwecji.

"Przecierał szlaki i wyznaczał kierunki rozwoju diabetologii. Wspierał stworzenie polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, był inicjatorem określenia ram specjalizacji z diabetologii, a także pierwszym krajowym konsultantem w dziedzinie diabetologii. Na forum międzynarodowym zasiadał w Radzie Europejskiego Towarzystwa Badań Cukrzycy, był także ekspertem Światowej Organizacji Zdrowia w dziedzinie cukrzycy. Jego dorobek naukowy to kilkaset publikacji, jako autor lub współautor pozostawił także liczne monografie." - napisano na stronie Wydawnictwa Termedia.

Msza Święta żałobna odprawiona zostanie dnia 17 kwietnia 2023 r. (poniedziałek) o godz. 09.00 w Sali A w Domu Przedpogrzebowym na cmentarzu Północnym. Po mszy nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu na Cmentarz Północny w Warszawie.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Przypominamy, że we wrześniu 2020 roku z okazji 30-letniej rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i 100-lecia odkrycia insuliny Towarzystwo przygotowało i wydało książkę zawierającą wywiady z 17 nestorami polskiej diabetologii, najwybitniejszymi polskimi lekarzami i naukowcami zajmującymi się badaniami nad cukrzycą. "Pół wieku diabetologii polskiej - rozmowy z Mistrzami" jest dostępne BEZPŁATNIE w formacie pdf. W książce znajduje się również rozmowa z prof. zw. dr hab. med. Janem Tatoniem.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

 

mojacukrzyca.org - Artykuły: Zmarł prof. zw. dr hab. med. Jan Tatoń
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 2 czerwca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line