Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Glukometry

Contour® Plus Elite - nowy glukometr z rodziny Contour®

źródło: oprac. własne, dodano: 29 lipca 2021 r.

Premiera nowego glukometru z dobrze znanej rodziny Contour® firmy Ascensia Diabetes Care. Na rynku pojawił się nowy system Contour®Plus Elite, który ułatwia codzienną kontrolę glikemii i analizę odczytów.


Wszystkie funkcje, które pacjenci doceniali w glukometrze Contour® Plus One (dokładność, funkcja smartLIGHT, Pomiar drugiej szansy) zostały zastosowane także w glukometrze Contour® Plus Elite, tylko w nieco innym, ulepszonym wydaniu. System Contour®Plus Elite został stworzony wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów chorym na cukrzycę typu 2.

Działa z refundowanymi paskami Contour® Plus. Glukometr współpracuje także z aplikacją Contour®Diabetes.

Poznaj nowy glukometr z rodziny Contour!

Glukometr Contour Plus Elite to funkcjonalny i łatwy w obsłudze system do pomiaru cukru we krwi. Wyświetlacz urządzenia ma duże, czytelne cyfry, wygodne w użyciu wypukłe przyciski, co może być przydatne szczególnie u pacjentów z problemami motorycznymi lub słabym wzrokiem. Możliwe jest indywidualne dostosowanie zakresów docelowych glikemii zarówno z poziomu urządzenia, jak i aplikacji, zakresy te należy ustalić w porozumieniu z lekarzem. Funkcja smartLIGHT® zapewnia szybką i łatwą interpretację wyników dzięki oznaczeniu każdego pomiaru odpowiednim kolorem. Dodatkowo glukometr jest ustawiony fabrycznie - nie ma potrzeby wstępnej konfiguracji (wprowadzania daty i godziny) . Glukometr zapamiętuje 800 ostatnich wyników, a czas pomiaru wynosi tylko 5 sekund. Jeśli próbka krwi jest niewystarczająca mamy możliwość dołożenia dodatkowej ilości krwi na ten sam pasek testowy w ciągu 60 sekund. Urządzenie wyświetla także średnie wartości pomiarów z ostatnich 7, 14, 30 i 90 dni.

Unikalna funkcja smartLIGHT®

Glukometr Contour® Plus Elite, jako drugi po Contour® Plus One, został wyposażony w unikalną funkcję smartLIGHT®, dzięki której wynik oznaczony jest odpowiednim kolorem, co znacznie ułatwia jego interpretację zarówno przez pacjenta jak i członków rodziny. Światełko zapali się na żółto, jeżeli poziom cukru we krwi jest powyżej zakresu docelowego, na zielono jeżeli jest w zakresie docelowym i na czerwono, jeżeli poziom cukru jest poniżej ustalonego zakresu docelowego. Co ważne, istnieje możliwość indywidualnego dostosowania zakresów docelowych glikemii zarówno z poziomu samego urządzenia jak i w aplikacji Contour®Diabetes.

Światełko w glukometrze można również wykorzystać do podświetlenia paska testowego w słabo oświetlonych pomieszczeniach (np. robiąc pomiar w nocy). Wystarczy, przed włożeniem paska testowego, dwukrotnie nacisnąć przycisk OK, co spowoduje podświetlenie portu paska testowego. Ułatwia to włożenie nowego paska i naniesienie kropli krwi.

Pomiar drugiej szansy®

Ile razy zmarnowałeś pasek testowy, bo nałożona została zbyt mała kropla krwi? Glukometr Contour®Plus Elite potrzebuje jej naprawdę niewiele, bo tylko 0.6 µL. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nałożysz zbyt małą kroplę krwi, dzięki technologii Pomiar drugiej szansy®, będziesz miał aż 60 sekund na uzupełnienie próbki na ten sam pasek testowy. Odliczanie pozostałego czasu jest widoczne na wyświetlaczu urządzenia. Eliminuje to marnowanie pasków testowych i konieczność ponownego nakłucia opuszka palca. Systemy Contour Plus Elite i Contour Plus One jako jedyne na rynku posiadają takie rozwiązanie.

Wysoka dokładność systemu

W testach producenta, nowy glukometr Contour® Plus Elite wykazał się wysoką dokładnością wykraczającą poza minimalne wymagania dokładności pomiaru określone w normie ISO 15197:2013. Jak udowodniono w badaniach większa dokładność glukometru przekłada się bezpośrednio na obniżenie wartości hemoglobiny glikowanej i mniejsze ryzyko hipoglikemii. Otrzymujesz więc system, który pozwoli Ci ocenić rzeczywiste efekty leczenia cukrzycy.

Twój cyfrowy dziennik samokontroli

Ręcznie prowadzone dzienniczki już dawno odeszły do lamusa. Przy użyciu bezpłatnej aplikacji CONTOUR®DIABETES można prowadzić cyfrowy dzienniczek samokontroli przy użyciu smartfona. Aplikacja w połączeniu z glukometrem ułatwia interpretację wyników i codzienne życie z cukrzycą. W aplikacji można dodawać również więcej informacji, np. o spożytych posiłkach, przyjętych lekach, zdjęcia potraw oraz informacje o aktywności fizycznej.

Po połączeniu aplikacji z glukometrem wszystkie wyniki badań są automatycznie wysyłane z glukometru do elektronicznego dzienniczka w aplikacji. Zastosowana w aplikacji Contour® Diabetes funkcja Moje schematy wykrywa powtarzalność nieprawidłowych glikemii oraz informuje o ich możliwych przyczynach. Aplikacja poinformuje także, gdy wyniki pomiarów są krytycznie wysokie lub niskie oraz przypomni o następnych badaniach. Raport z dziennika stężenia cukru we krwi możesz w łatwy sposób udostępnić swojemu lekarzowi.

Więcej informacji

Więcej informacji o nowym glukometrze znajdziesz na stronie www.diabetes.ascensia.pl oraz pod numerem Infolinii Ascensia: 800 999 090 (połączenie bezpłatne). Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 17.00

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~andrea 55  IP: 31.178.253.xxx(2021-07-30 11:41:30)
Używam od trzech tygodni. W obecnej chwili brakuje mi podświetlania wyświetlacza luv podobnego jak w One. Pomiar nocny i mój słaby wzrok. Sparowanie z smartfonem bardzo szybkie. Niestety sama aplikacja ma wiele do życzenia. Wyniki nie zawsze są do niej przesyłane. Problemy aplikacji wielokrotnie były poruszane i na FB i Forum mojacukrzyca.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Glukometry: Contour® Plus Elite - nowy glukometr z rodziny Contour®
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line