Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Czytelnia

Pół wieku diabetologii polskiej - rozmowy z Mistrzami - pobierz książkę PDF

źródło: oprac. własne, dodano: 11 września 2020 r.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne

Z okazji minionej 30-letniej rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i nadchodzącego 100-lecia odkrycia insuliny Towarzystwo przygotowało i wydało książkę zawierającą wywiady z 17 nestorami polskiej diabetologii, najwybitniejszymi polskimi lekarzami i naukowcami zajmującymi się badaniami nad cukrzycą. "Pół wieku diabetologii polskiej - rozmowy z Mistrzami" jest dostępne BEZPŁATNIE w formacie pdf.

Premiera książki miała miejsce podczas XXI Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbywał się wirtualnie w ostatni weekend sierpnia. Każdy z uczestników miał możliwość pobrania książki. Teraz publikacja ma szansę trafić do szerszego grona odbiorców, ponieważ została udostępniona do bezpłatnego pobrania na stronie Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

To piękne dzieło jest zbiorem wspomnień naszych Nauczycieli i Mistrzów, którzy tworzyli, nadawali kierunek i odegrali kluczową rolę w półwiecznej historii polskiej diabetologii. Pomysł namalowania historii diabetologii polskiej poprzez biografie jest niezwykle trafiony, gdyż ożywia słowo pisane i nadaje szczególną wartość historii wspomnień - napisała Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego kadencji 2019-2023.

Pomysłodawcami i twórcami tej książki są profesor Leszek Czupryniak, redaktorka Agnieszka Fedorczyk i redaktorka Katarzyna Pinkosz. W książce znajdziemy rozmowy z: Anną Czech, Hanną Dziatkowiak, Idą Kinalską, Barbarą Krupa-Wojciechowsą, Barbarą Mirkiewicz-Sieradzką, Ewą Otto-Buczkowską, Renatą Wąsikową, Bogną Wierusz-Wysocką oraz z profesorami: Jerzym Bodalskim, Stanisławem Czekalskim, Władysławem Grzeszczakiem, Andrzejem Królewskim, Jackie Sieradzkim, Janem Tatoniem, Czesławem Wójcikowskim oraz dr Felicją Pietraszek.

Pół wieku diabetologii polskiej to rozmowy z Mistrzami, to piękne dzieło ukazujące historię tej dziedziny w Polsce z perspektywy tych, którzy ją tworzyli. Stanowi ona wyjątkowy zbiór wspomnień ludzi, którzy wpłynęli na rozwój diabetologii i odegrali w niej kluczową rolę. Wybitni naukowcy, lekarze, specjaliści w dziedzinie diabetologii, wreszcie nauczyciele - osoby, którym polska diabetologia wiele zawdzięcza.

Pobierz książkę w formacie PDFJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Czytelnia: Pół wieku diabetologii polskiej - rozmowy z Mistrzami - pobierz książkę PDF
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line