Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Policjant Mitchell Page z Teksasu ma cukrzycę i wie, jak pomóc potrzebującym

źródło: oprac. własne na podstawie informacji Humanizing the Badge, dodano: 13 stycznia 2022 r.

Poznajcie historię Mitchella Page'a, funkcjonariusza policji z Wake Village w Teksasie. Mitchell służbę w policji pełni od 10 lat, a już od 20 lat zmaga się z cukrzycą typu 1. Podczas jednej z ostatnich interwencji rozpoznał charakterystyczny dźwięk systemu Dexcom i pomógł potrzebującej osobie, u której wystąpiła ciężka hipoglikemia. Cukrzyca nie utrudnia mu pełnienia obowiązków policjanta, a dzięki zastosowaniu nowych technologii może lepiej kontrolować cukrzycę i zawsze jest gotowy do interwencji.

"Wszedłem do środa i usłyszałem dźwięk systemu Dexcom. Od razu wiedziałem, co to jest, żadne inne urządzenie nie wydaje takiego dźwięku. Kiedy nawiązałem kontakt z tą osobą, zauważyłem, że jej poziom cukru we krwi był bardzo niski, około 40 mg/dl i trwało to już dobrą godzinę. Żaden inny funkcjonariusz na miejscu nie wiedział, że Dexcom to ciągły monitoring glikemii. Jestem wdzięczny, że mogłem być przy nim i szybko przekazać ważne informacje do sanitariuszy" - powiedział Mitchell Page z policji w Wake Village w Teksasie.

Mitchell Page jest funkcjonariuszem policji od 10 lat, a od 20 lat zmaga się z cukrzycą. Mitchell nosi swój system Dexcom na brzuchu, tuż pod kamizelka. Mówi, że mu to nie przeszkadza i że jego cukrzyca typu 1 nigdy nie wpłynęła na jego zdolność do służenia swojej społeczności lub wykonywania pracy najlepiej, jak potrafi.


Mitchell patroluje miasto Wake Village z insuliną pod ręką i ukrytym pod ubraniem zapasem krakersów z masłem orzechowym, przypisując swoją pracowitość regularnemu monitorowaniu poziomu cukru i dbaniu o siebie. Mitchell nie musi się martwić, że poziom cukru we krwi uniemożliwi mu kiedyś podjęcie interwencji.

Oficer Mitchell Page mówi, że jego życie nie różni się tak bardzo od jego rówieśników. Chce, aby dzieci z cukrzycą młodzieńczą wiedziały, że bycie cukrzykiem nie determinuje jego zdolności do spełnienia marzenia o byciu policjantem i codziennej służbie swojej społeczności. "Mam znajomych, u których zdiagnozowano cukrzycę znacznie wcześniej niż u mnie, a także tych, u których zdiagnozowano cukrzycę znacznie później. Uważam, że cukrzyca nie może powstrzymywać nikogo przed osiągnięciem swoich celów".

Zwrócicie też uwagę na zdjęcie funkcjonariusza Mitchell Page. Widać na nim, do jakiego rodzaju sprzętu ma dostęp policjant. W Stanach Zjednoczonych cały czas popularne są strzykawki jednorazowa, tzw. insulinówki. Pacjenci nie mają dostępu do penów insulinowych. Ogromnym problemem w Ameryce jest też cena insuliny. Spośród ponad 30 milionów chorych na cukrzycę Amerykanów około 7,5 miliona musi regularnie przyjmować insulinę. Fiolka leku o pojemności 10 mililitrów kosztuje średnio 250-300 dolarów, a chory na cukrzycę typu 1 zużywa zwykle od dwóch do czterech fiolek miesięcznie. Jak wynika z badań Uniwersytetu Yale, aż co czwarty amerykański cukrzyk ogranicza przyjmowanie dawek insuliny, a co piąty twierdzi, że duże wydatki na leki wpływają na jego życie codzienne.Foto: Humanizing the Badge, Wake Village Police Department

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Jacek 25 lat typ1  IP: 185.234.235.xxx(2022-01-13 19:45:20)
Niezła reklama...zaraz będzie że pilot f16 leci i pokazuje jaki ma cukier na urządzeniu dla dzieci bogatych rodzicow


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Policjant Mitchell Page z Teksasu ma cukrzycę i wie, jak pomóc potrzebującym
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line