Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

W Pytaniu na Śniadanie o epidemii cukrzycy. Czy zagraża twojemu dziecku?

źródło: oprac. własne, dodano: 28 października 2021 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Przed nami listopad, czyli miesiąc określany mianem miesiąc świadomości cukrzycy. Znowu będzie o nas głośno. Temat cukrzycy będzie podejmowany w mediach. I o to chodzi. Tak też stało się 26 października br. w programie Pytanie na Śniadanie w telewizji TVP2. W porannym paśmie na antenie pojawili się prof. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Jerzy Magiera, osoba z cukrzycą typu 1 i autor portalu mojacukrzyca.org.

Program Pytanie na Śniadanie tego dnia prowadzili Ida Nowakowska i Tomasz Wolny. Prof. Czupryniak i Jerzy Magiera przez kilka minut przekazali najbardziej istotne informacje dotyczące cukrzycy, różnic między typem 1 i 2 oraz symbolicznie zainaugurowali obchody tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy.

Cukrzyca nie bierze się z jedzenia cukru. Nie wiemy z czego powstaje cukrzyca typu 1. Po prostu na kogo wypadnie na tego bęc, a cukrzyca typu 2 bierze się z nadwagi i otyłości. Otyłość bierze się z jedzenia cukru, ale cukrzyca nie bierze się z jedzenia cukierków - powiedział prof. Leszek Czupryniak.


W cukrzycy bardzo ważne jest, aby dbać o poziom cukru we krwi. Nie jest to tylko dbanie o cukier w tej chwili, ale dbanie o cukier w perspektywie długookresowej - bardzo ważne jest, żeby ten cukier kontrolować i żeby nie dochodziło do ostrych i późnych powikłań cukrzycy, które mogą się pojawić. Bo to jest tak naprawdę duże zagrożenie dla naszego życia - wyjaśniał Jerzy Magiera.

Cały materiał można zobaczyć na stronie www.pytanienasniadanie.tvp.pl

Oficjalne obchody Światowego Dnia Cukrzycy zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne przypadają 9 listopada br. Transmisję będzie można śledzić na stronie www.swiatowydziencukrzycy2021.pl. A już 13 listopada odbędzie się 2. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org skierowana do pacjentów, rodzin, znajomych i wszystkich zainteresowanych tematem cukrzycy. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Janka  IP: 37.248.177.xxx(2021-10-30 12:38:29)
U mnie w rodzinie cukrzyca jest od zawsze...ma ojciec, miała babcia, u mnie póki co nie ma objawów, ale obciążenie genetyczne jest więc trzymam rękę na pulsie. W pandemii trochę zaniedbałam temat i aż się boję iść na badania. Mąż pobrał pakiet zdrowie w dobie pandemii w esklepie laboratorium diagnostyki który jest poszerzony i o kreatyninę i o próby wątrobowe czy cholesterol, więc tym razem zbadamy więcej niż samą glukozę. Cenę obniżyli na cały pakiet, więc żal nie skorzystać. Przybyło mi się pare kilo...czy to może być jednoznaczne z pogorszeniem wyników?


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: W Pytaniu na Śniadanie o epidemii cukrzycy. Czy zagraża twojemu dziecku?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line