Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
IGLESSY do pena
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

W Pytaniu na Śniadanie o epidemii cukrzycy. Czy zagraża twojemu dziecku?

źródło: oprac. własne, dodano: 28 października 2021 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Przed nami listopad, czyli miesiąc określany mianem miesiąc świadomości cukrzycy. Znowu będzie o nas głośno. Temat cukrzycy będzie podejmowany w mediach. I o to chodzi. Tak też stało się 26 października br. w programie Pytanie na Śniadanie w telewizji TVP2. W porannym paśmie na antenie pojawili się prof. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Jerzy Magiera, osoba z cukrzycą typu 1 i autor portalu mojacukrzyca.org.

Program Pytanie na Śniadanie tego dnia prowadzili Ida Nowakowska i Tomasz Wolny. Prof. Czupryniak i Jerzy Magiera przez kilka minut przekazali najbardziej istotne informacje dotyczące cukrzycy, różnic między typem 1 i 2 oraz symbolicznie zainaugurowali obchody tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy.

Cukrzyca nie bierze się z jedzenia cukru. Nie wiemy z czego powstaje cukrzyca typu 1. Po prostu na kogo wypadnie na tego bęc, a cukrzyca typu 2 bierze się z nadwagi i otyłości. Otyłość bierze się z jedzenia cukru, ale cukrzyca nie bierze się z jedzenia cukierków - powiedział prof. Leszek Czupryniak.


W cukrzycy bardzo ważne jest, aby dbać o poziom cukru we krwi. Nie jest to tylko dbanie o cukier w tej chwili, ale dbanie o cukier w perspektywie długookresowej - bardzo ważne jest, żeby ten cukier kontrolować i żeby nie dochodziło do ostrych i późnych powikłań cukrzycy, które mogą się pojawić. Bo to jest tak naprawdę duże zagrożenie dla naszego życia - wyjaśniał Jerzy Magiera.

Cały materiał można zobaczyć na stronie www.pytanienasniadanie.tvp.pl

Oficjalne obchody Światowego Dnia Cukrzycy zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne przypadają 9 listopada br. Transmisję będzie można śledzić na stronie www.swiatowydziencukrzycy2021.pl. A już 13 listopada odbędzie się 2. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org skierowana do pacjentów, rodzin, znajomych i wszystkich zainteresowanych tematem cukrzycy. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Janka  IP: 37.248.177.xxx(2021-10-30 12:38:29)
U mnie w rodzinie cukrzyca jest od zawsze...ma ojciec, miała babcia, u mnie póki co nie ma objawów, ale obciążenie genetyczne jest więc trzymam rękę na pulsie. W pandemii trochę zaniedbałam temat i aż się boję iść na badania. Mąż pobrał pakiet zdrowie w dobie pandemii w esklepie laboratorium diagnostyki który jest poszerzony i o kreatyninę i o próby wątrobowe czy cholesterol, więc tym razem zbadamy więcej niż samą glukozę. Cenę obniżyli na cały pakiet, więc żal nie skorzystać. Przybyło mi się pare kilo...czy to może być jednoznaczne z pogorszeniem wyników?


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: W Pytaniu na Śniadanie o epidemii cukrzycy. Czy zagraża twojemu dziecku?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
IGLESSY do pena
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 3 lutego 2023 r.

Zadaj pytanie on-line