Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Przetestuj najnowszy system Dexcom G6

źródło: informacja prasowa, dodano: 29 października 2020 r.

W Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Kraków, Katowice i w Warszawie rusza program firmy Dexcom, lidera w zakresie ciągłego monitoringu glukozy (CGM), skierowany do osób chorujących na cukrzycę typu 1. W wybranych placówkach diabetyk24 chorzy będą mogli przetestować zupełnie za darmo transmiter Dexcom G6.

Sprawdź i przekonaj się o zaletach Dexcom G6

Program testowania urządzeń Dexcom ruszył 9 placówkach na terenie całej Polski. W wybranej palcówce diabetyk24 będzie można, wynająć za darmo transmiter G6 (obowiązuje ograniczona liczba, decyduje kolejność zgłoszeń). Wystarczy zapłacić 300 zł, czyli równowartość kosztu 1 sensora. W skład zestawu wchodzą:
 • 1 aplikator - po jednym dotknięciu wprowadza on niewielki czujnik pod skórę.
 • 1 czujnik/sensor - czujnik ciągle, w czasie rzeczywistym dokonuje pomiarów, używając bluetooth poziomu glukozy pod skórą i bezprzewodowo przesyła poprzez nadajnik dane do urządzenia wyświetlającego. Czujnik działa aż do 10 dni.
 • 1 nadajnik/transmiter - zaawansowane narzędzie działające do 3 miesięcy.
- Chcieliśmy wszystkim osobom, które zmagają się z cukrzycą dać możliwość przetestowania naszego najnowszego systemu. Wystarczy mieć ze sobą urządzenie taki jak smarth phone, i zacząć sprawdzać w czasie rzeczywistym dane poziomu glukozy. Wierzymy, że o zaletach systemu Dexcom G6 najlepiej przekonać się po prostu stosując go, na co dzień przez kilka tygodni, dlatego postanowiliśmy dać taką możliwość wszystkim chętnym - powiedział Tomasz Borowy z Proglikemia.

Przetestuj najnowszy system Dexcom G6

Czym jest Dexcom G6?

Dexcom G6 to system ciągłego monitorowania w czasie rzeczywistym poziomu glukozy (CGM-RT). Jest fabrycznie skalibrowany, w związku z czym nie są wymagane pomiary krwi z palca. W najnowszej odsłonie Dexcom G6 zaprojektowano na nowo automatyczny aplikator, który jednym kliknięciem w prosty sposób wprowadza sensor pod skórę. System Dexcom G6 wysyła odczyty poziomu glukozy do urządzenia lub odbiornika Dexcom co 5 minut. Z dodatkowych funkcji czujnik blokuje mający znaczenie kliniczne wpływ paracetamolu na notowane wyniki. Wyświetla ponadto ostrzeżenia dla stężenia 55 mg/dL za 20 minut, to pozwala przewidywać możliwość wystąpienia ciężkiej hipoglikemii. Ostrzeżenia w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika mogą być ustawione dla zarówno na noc, jak i na dzień.

Stosowanie w praktyce

System Dexcom G6 jest wskazany do stosowania dla pacjentów w wieku od 2 roku życia. Mogą go również używać kobiety w ciąży i w pełni kontrolować wysokie lub niskie poziomy glukozy. Preferowane są trzy części ciała do zamontowania systemu: górna część pośladków, tylna, górna część ramienia, oraz brzuch. Górna część pośladków jest stosowana najczęściej u dzieci od 2 do 17 roku życia. System współpracuje z 2 aplikacjami:
 • Dexcom Clarity - udostępnia dane lekarzowi, przesyła w czasie rzeczywistym regularne raporty. Wystarczy, że użytkownik tylko raz połączy się z daną kliniką.
 • Dexcom Follow - użytkownik może udostępnić dane o swojej glikemii, maksymalnie 5 obserwatorom. W przypadku sytuacji nagłego spadku glukozy i braku reakcji pacjenta, pozostali mogą podjąć niezbędne kroki, być w kontakcie i wspomóc w razie potrzeby.

Lista placówek w programie Dexcom

 • Warszawa - Wola, ul. Wolska 50A pawilon 2C
 • Warszawa - Szpital Pediatryczny, ul. Żwirki i Wigury 63a (pierwsze piętro)
 • Warszawa - Centrum Zdrowia Dziecka, Aleja Dzieci Polskich 20 (łącznik Ł7, dojście niebieską linią od wejścia głównego)
 • Kraków, ul. Mikołaja Kopernika 22 lokal 7 (w oficynie)
 • Poznań, ul. Jeżycka 43
 • Gdańsk, ul. Dębinki 7a lok. 1a
 • Katowice - Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, ul. Medyków 16
 • Wrocław - Klinika Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego, ul. Chałubińskiego 2a
 • Łódź - vis a vis SP ZOZ Centralny Szpital Kliniczny - Uniwersyteckie Centrum Pediatrii, ul. Pankiewicza 15
* Jeśli alerty dotyczące poziomu glukozy i odczyty z G6 nie odpowiadają objawom i symptomom, do podejmowania decyzji dotyczących leczenia cukrzycy należy użyć również glukometru.

Wymaga połączenia internetowego i aplikacji Dexcom Follow


Przetestuj najnowszy system Dexcom G6


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Przetestuj najnowszy system Dexcom G6
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 21 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line