Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Lewandowski po bramce pozdrowił młodych piłkarzy - diabetyków z CukierAsów!

źródło: info. własne, CukierAsy, dodano: 18 maja 2020 r.

CukierAsyW niedzielę do gry w piłkę nożną wrócił Robert Lewandowski. Rywalem Bayernu był Union Berlin, którego bramkarzem jest inny Polak, Rafał Gikiewicz. Robert Lewandowski po strzeleniu gola w niedzielnym meczu zaprezentował cieszynkę, pokazując literę "C". Była to specjalna dedykacja dla młodych piłkarzy - diabetyków zrzeszonych w Stowarzyszeniu Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą CukierAsy.

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą CukierAsy organizuje dla swoich podopiecznych spotkania on-line z różnymi znanymi osobami ze świata sportu i kultury. Młodzi diabetycy mieli szanse porozmawiać już m.in. ze Zbigniewem Zamachowskim, Mateuszem Miką (siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn), Szymonem Ziółkowskim (młociarz, Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata), Karolem Bieleckim (polski piłkarz ręczny), Bartoszem Bosackim (polski piłkarz, obrońca reprezentacji Polski), a także, a może i przede wszystkim z gwiazdą piłki nożnej Robertem Lewandowskim.

Lewandowski po bramce pozdrowił młodych piłkarzy - diabetyków z CukierAsów!

Lewandowski za pośrednictwem sieci odbył rozmowę ze stowarzyszeniem CukierAsy Poznań, które wspiera dzieci zmagające się z cukrzycą, a także integruje ich rodziców oraz opiekunów. Stowarzyszenie organizuje m.in. halowe mistrzostwa Polski w piłce nożnej dzieci i młodzieży z cukrzycą. W trakcie rozmowy Lewandowski został zapytany o piłkarskich idoli, przygotowania do meczów czy też swoje nawyki.

Jak mówił w TVN24 Mikołaj Ilukowicz, "CukierAsy" do ostatniej chwili nie wiedziały, kogo zobaczą po drugiej stronie ekranu. - Największą radością było patrzenie na ich twarze, kiedy w jednym z okienek pojawiła się twarz Roberta Lewandowskiego. Myślę, że część z nich nie była świadoma tak naprawdę, co się stało. Jak już się zorientowali, że to on i do nich mówi, to radości nie było końca - opowiada trener i prezes stowarzyszenia. Jak dodał, "emocje były gigantyczne, a poziom cukrów poszybował na poziom ponad trzysta". - Ci, którzy znają normalne wartości cukru w organizmie, wiedzą, że jest to bardzo wysoki poziom - opowiadał.

Lewandowski po bramce pozdrowił młodych piłkarzy - diabetyków z CukierAsów!

Nie zabrakło również prośby od jednego z młodych piłkarzy CukierAsów, Miłosza, która dotyczyła właśnie dedykacji po zdobytej bramce. W niedzielne popołudnie kapitan reprezentacji Polski pokazał, że nie rzuca słów na wiatr i po wykorzystanym rzucie karnym pokazał literę "C". Dla Lewandowskiego to 40. trafienie w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki.

Bayern wygrał ostatecznie z Unionem 2:0. Drugiego gola dla monachijczyków strzelił Benjamin Pavard.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Lewandowski po bramce pozdrowił młodych piłkarzy - diabetyków z CukierAsów!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line