Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem w programie na żywo Akcja Edukacja, 21 czerwca o godz. 20.30

źródło: oprac. własne, dodano: 18 czerwca 2024 r.

Serdecznie zapraszamy na ważne spotkanie on-line w ramach programu "Akcja Edukacja". Już w piątek, 21 czerwca o godz. 20.30 (po meczu Polska-Austria), będziemy mieli zaszczyt gościć dwoje ekspertów: lek. Roberta Małeckiego, internistę i nefrologa oraz Aleksandrę Rusin-Mieniewską, przedstawicielkę kampanii edukacyjnej Dłuższe Życie z Cukrzycą, która jest partnerem tego odcinka programu. Tematem naszego spotkania będzie "CRM, czyli współwystępowanie chorób układu metabolicznego, kardiologicznego i nefrologicznego".

CRM, to określenie obejmujące współwystępowanie chorób układu metabolicznego, kardiologicznego i nefrologicznego. Odnosi się do sytuacji, w której pacjent cierpi jednocześnie na schorzenia tego typu. To częste zjawisko, zwłaszcza u osób starszych lub otyłych.

Cukrzyca może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, zwiększając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych (choroby kardiologiczne) oraz powodować nefropatię cukrzycową (choroba nefrologiczna). Z kolei nadciśnienie tętnicze, będące schorzeniem kardiologicznym, może negatywnie wpływać na funkcjonowanie nerek, prowadząc do przewlekłej choroby nerek. Skuteczne leczenie chorób z zakresu CRM wymaga podejścia holistycznego i interdyscyplinarnego, uwzględniającego leczenie wszystkich współistniejących schorzeń oraz zmianę stylu życia pacjenta.

Oglądaj na żywo

W trakcie dyskusji poruszymy istotne zagadnienia:

 • Cukrzyca i powikłania z nią związane - szczególną uwagę poświęcimy chorobom układu sercowo-naczyniowego i nerek.
 • Objawy tych chorób - dowiesz się, jak je rozpoznać na wczesnym etapie.
 • Konsekwencje zaniedbania - jakie mogą być skutki nieleczenia chorób współistniejących.
 • Jak się przed nimi ustrzec - omówimy, jakie regularne badania warto wykonywać i na co zwrócić uwagę w codziennym życiu.
 • Rola pacjenta w procesie terapeutycznym - dowiedz się, jak aktywnie uczestniczyć w swoim leczeniu, czego nie wolno przegapić będąc pacjentem.
 • Edukacja i zwiększanie wiedzy o chorobie - dlaczego jest to kluczowe i gdzie szukać wartościowych materiałów edukacyjnych.
Naszymi gośćmi będą lek. Robert Małecki, internista i nefrolog, Kierownik Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie oraz Aleksandra Rusin-Mieniewska, przedstawicielka społecznej kampanii edukacyjnej "Dłuższe Życie z Cukrzycą” oraz PR Manager w firmie Boehringer Ingelheim Polska.

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% diabetyków oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych i nefrologicznych. W ramach kampanii realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy dotyczącej powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia diabetyków, a także akcje z zakresu profilaktyki wśród zdrowych osób. Więcej o kampanii na www.dluzszezyciezcukrzyca.pl.

Zapraszamy wszystkich do oglądania i aktywnego udziału w dyskusji na żywo! To doskonała okazja, aby zdobyć cenną wiedzę, zadać pytania naszym ekspertom i dowiedzieć się więcej o tym, jak skutecznie zarządzać zdrowiem przy współwystępowaniu chorób układu metabolicznego, kardiologicznego i nefrologicznego. Dołącz do nas i bądź częścią społeczności, która stawia na zdrowie i edukację! Spotkanie rozpocznie się po meczu Polski z Austrią.

Data: 21 czerwca 2024 roku
Godzina: 20.30 (po meczu Polska-Austria)

Dołącz też do wydarzenia na Facebooku, aby nie przegapić programu!

Transmisja odbędzie się na naszym kanale na YouTube, na profilu mojacukrzyca.org na Facebooku oraz na platformie X (dawniej Twitter). Nie przegap tego wyjątkowego spotkania - bądź z nami na żywo!Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~vst  IP: 195.205.121.xxx(2024-06-20 11:12:54)
My tu gadu gadu o głupotach, a w Chinach dzieje się postęp. Czas skończyć to gadanie i pchanie pieniędzy farmakorpo https://www.focus.pl/artykul/cukrzyca-pokonana-terapia-komorkowa-chiny


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem w programie na żywo Akcja Edukacja, 21 czerwca o godz. 20.30
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line