Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Petycja Społeczności Diabetologicznej na wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

źródło: Europejskie Forum Diabetologiczne, dodano: 5 czerwca 2024 r.

Europejskie Forum Diabetologiczne (EUDF) promuje "Petycję Społeczności Diabetologicznej" przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2024 roku. Inicjatywa ta wzywa do silnej polityki Unii Europejskiej w kwestiach cukrzycy i narodowych planów działania, w celu wsparcia 32 miliony Europejczyków żyjących z cukrzycą i ich rodzin. Petycja zawiera 15 rekomendacji mających na celu poprawę opieki nad cukrzycą, promowanie wczesnego wykrywania oraz integrację postępów cyfrowych i naukowych.

Osoby z cukrzycą mają prawo do pełnego korzystania z życia i udzielania się w życiu społeczeństwa. Bez odpowiedniej polityki zdrowotnej i przeciwdziałania błędnym przekonaniom osoby z cukrzycą są narażone na opóźnione rozpoznanie cukrzycy, rozwój powikłań i przedwczesne zgony. Co roku w UE ponad 686 000 osób umiera z powodu cukrzycy lub chorób towarzyszących. Jest to absolutnie niedopuszczalne.

Częstość występowania tej cichej pandemii wzrasta a prognozy wskazują, że do 2030 r. na cukrzycę w Unii Europejskiej będzie chorować ponad 33,2 miliona osób. Co więcej, na cukrzycę typu 2 coraz częściej chorują osoby w młodszym wieku, u których choroba ma bardziej agresywny przebieg. W regionie europejskim rośnie liczba młodych osób z cukrzycą typu 2 i nastolatków z cukrzycą typu 1, co stanowi łącznie 295 000 osób.

Jeżeli nie podejmiemy odpowiednich działań, w nadchodzących latach setki tysięcy osób będzie narażonych na zwiększone ryzyko zgonu. Nierozpoznana lub niewłaściwie leczona cukrzyca może prowadzić do poważnych powikłań, a także do obniżenia jakości życia i aktywności zawodowej. Osoby z cukrzycą wymagają pilnej uwagi. Nie ma czasu do stracenia.

Przeniesienie europejskich działań w zakresie cukrzycy na wyższy poziom

Niniejsza Deklaracja dotycząca Społeczności osób z cukrzycą została opracowana dzięki szerokiej koalicji organizacji działających w obszarze cukrzycy i wspierających osoby z cukrzycą i powstała w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w czerwcu 2024 r. i które stanowią krytyczny moment dla tworzenia programu polityki UE.

Deklaracja ta zawiera 15 konkretnych zaleceń skierowanych do Unii Europejskiej i państw członkowskich, które dotyczą przepisów na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia osób z cukrzycą i osób nią zagrożonych. Ponieważ nadszedł czas na zastanowienie się nad priorytetami na następną kadencję, wzywamy decydentów, aby uświadomili sobie wagę istniejącego wyzwania i wdrożyli odpowiednie przepisy na każdym szczeblu władzy, zarówno europejskim, krajowym, jak i regionalnym.

Dla naszej społeczności ważne jest, aby zostały podjęte konkretne działania. Razem możemy zapewnić osobom z cukrzycą w UE dłuższe i pełnowartościowe życie, uniknięcie wydatków, którym można zapobiec oraz poprawę wydolności i stabilności systemów opieki zdrowotnej.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią petycji tutaj: https://www.eudf.org

Dostępny jest także folder informacyjny w języku polskim. Kliknij tutaj, aby pobrać.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Petycja Społeczności Diabetologicznej na wybory do Parlamentu Europejskiego 2024
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line