Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Akcja edukacja o nowatorskim podejściu do leczenia cukrzycy i psychodiabetologii

źródło: oprac. własne, dodano: 8 maja 2024 r.

Nowoczesne technologie na dobre zagościły w cukrzycowym świecie. Do dyspozycji mamy doskonałej jakości sprzęt diabetologiczny, nowoczesne leki, a także aplikacje na smartfony, które ułatwiają zarządzanie cukrzycą. Z drugiej strony coraz większą uwagę środowiska przykuwa psychologiczny aspekt leczenia cukrzycy. Jak połączymy technologię i psychologię w cukrzycy, to powstanie nam program "Akcja Edukacja" z udziałem wybitnych ekspertów! W studiu gościć będziemy dr n. med. Katarzynę Cyrankę - psycholog z Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz przewodnicząca Sekcji Psychodiabetologii Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz dr hab. Bartłomieja Matejko, prof. UJ z Ośrodka Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych Katedry Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Startujemy na żywo w piątek, 17 maja o godzinie 20.00! Partnerem odcinka jest firma SANOFI.

Cukrzyca to schorzenie, które nie tylko wpływa na stan fizyczny, ale także znacząco negatywnie oddziałuje na zdrowie psychiczne osób dotkniętych tą chorobą. Wspieranie aspektu psychologicznego w leczeniu cukrzycy odgrywa kluczową rolę nie tylko w wyposażaniu pacjentów w narzędzia potrzebne do pokonywania codziennych wyzwań związanych z kontrolą choroby, ale także w utrzymaniu ich jakości życia na odpowiednim poziomie. Nowoczesna aplikacja MyDiaMate, stworzona jako forma samopomocy dla dorosłych z cukrzycą typu 1, jest cennym wsparciem w tym procesie. Dzięki staraniom firmy Sanofi i Abbott, aplikacja została przetłumaczona na język polski, co pozwala jeszcze większej liczbie osób skorzystać z jej dobroczynnego wpływu.

Oglądaj na żywo


Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie poświęcone cukrzycy, innowacyjnym aplikacjom mobilnym oraz roli wsparcia psychologicznego w radzeniu sobie z tą chorobą. Dowiedz się, jak nowoczesne technologie mogą usprawnić zarządzanie cukrzycą typu 1 oraz jak aplikacja MyDiaMate może stać się niezastąpionym narzędziem w codziennej opiece nad własnym zdrowiem. Ponadto, zgłębimy znaczenie wsparcia psychologicznego w procesie leczenia cukrzycy i jak psycholog może pomóc pacjentom w utrzymaniu równowagi psychicznej w obliczu wyzwań związanych z chorobą. Dołącz do naszej dyskusji i odkryj nowe perspektywy w zarządzaniu cukrzycą oraz trosce o własne zdrowie fizyczne i psychiczne.

Spotkanie odbędzie się on-line o godzinie 20.00 w piątek, 17 maja 2024 roku w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać. Nie jest wymagana rejestracja, po prostu bądź z nami tego dnia! Dołącz do naszej dyskusji!

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Akcja edukacja o nowatorskim podejściu do leczenia cukrzycy i psychodiabetologii
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line