Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

LAMAinDiab - Cukrzyca i ADHD - program Akcja Edukacja na żywo!

źródło: oprac. własne, dodano: 6 maja 2024 r.

Co ma wspólnego ADHD i cukrzyca? Czy twoje dziecko ma trudności z samokontrolą cukrzycy typu 1? Okazuje się, że czasem pojawiające się problemy wynikają z nierozpoznanego zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Lekarze i specjaliści z czterech polskich ośrodków diabetologicznych: Łodzi, Gdańska, Katowic i Opola postanowili połączyć siły, by pomóc swoim pacjentom w lepszej samokontroli cukrzycy. Stworzono projekt o nazwie LAMAinDiab, w którym w którym najpierw naukowcy spróbują dowiedzieć się, co jest przyczyną problemów z samokontrolą cukrzycy, a następnie zrobią wszystko by tym problemom zaradzić. W programie "Akcja Edukacja" gościć będziemy dr hab. n. med. Agnieszkę Butwicką, głównego badacza, psychiatrę dzieci i młodzieży z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. dr hab. n. med. Agnieszkę Szadkowską, kierownik ośrodka SPZOZ Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz dr n. o zdr. Monikę Zamarlik, prezes Federacji Diabetyków. Zapraszamy na program w piątek, 10 maja o godz. 20.00!

Cukrzyca typu 1 (T1D) to bardzo poważna choroba, która w tym momencie dotyka około dwudziestu tysięcy dzieci w Polsce. Według najnowszych badań, aż u 500 z nich może równocześnie występować zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Niestety, ponad u ponad 90% pacjentów cierpiących na ADHD zaburzenie to nie jest rozpoznawane ani skutecznie leczone. Co gorsza, brakuje jednoznacznych badań oceniających efektywność i bezpieczeństwo leków używanych do leczenia ADHD przy jednoczesnym chorowaniu na T1D.

Oglądaj na żywo


Cukrzyca typu 1 wymaga zaangażowania, uwagi, poświęcenia czasu na jej dobre prowadzenie. Wielu pacjentów niezbyt dobrze radzi sobie z nowymi cukrzycowymi obowiązkami. Szybko zniechęcają się niepowodzeniami, brak im cierpliwości i uważności. Cukrzycowych obowiązków i cierpliwości można się nauczyć, a ADHD można skutecznie leczyć. Badanie LAMAinDiab ma na celu zapewnić profesjonalną diagnostykę oraz ocenić wpływ leczenia ADHD w tej szczególnej grupie pacjentów. Skierowane jest do dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1 w wieku 8-16 lat.

W studiu "Akcja Edukacja" na portalu mojacukrzyca.org gościć będziemy dr hab. n. med. Agnieszkę Butwicką, głównego badacza, psychiatrę dzieci i młodzieży z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. dr hab. n. med. Agnieszkę Szadkowską, kierownik ośrodka SPZOZ Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz dr n. o zdr. Monikę Zamarlik, prezes Federacji Diabetyków. Panie przybliżą nam założenia badania, dowiemy się więcej o ADHD i cukrzycy, poznamy założenia i cele projektu.

Spotkanie odbędzie się on-line o godzinie 20.00 w piątek, 10 maja 2024 roku w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać. Nie jest wymagana rejestracja, po prostu bądź z nami tego dnia! Dołącz do naszej dyskusji!

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: LAMAinDiab - Cukrzyca i ADHD - program Akcja Edukacja na żywo!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line