Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Każda cukrzyca jest inna, ale ta szczególnie łapie za serce

źródło: oprac. własne na podstawie informacji z IMiD, dodano: 4 kwietnia 2024 r.

W ostatnich dniach, Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Instytutu Matki i Dziecka z Warszawy mogła zastosować nowy system ciągłego monitorowania glikemii CGM (Dexcom One +), co przyniosło korzyści dla malutkiego pacjenta. Ten innowacyjny system umożliwia ciągłe monitorowanie poziomu glukozy we krwi w trybie rzeczywistym przez całą dobę, niezależnie od pacjenta. Tym razem zastosowano go u noworodka!

Dzięki tej nowoczesnej technologii można dokładniej analizować poziom cukru we krwi i podejmować trafniejsze decyzje terapeutyczne na podstawie aktualnych danych. Dodatkowo, można śledzić trend glikemii u pacjenta po zastosowanym leczeniu. Sensor eliminuje konieczność częstych nakłuć pięty (w przypadku noworodków) w celu oceny glikemii przy pomocy glukometru oraz pozwala na weryfikację przy pomocy gazometrii. Dzięki temu zmniejsza się ból i poprawia komfort pacjenta, co wpisuje się w dążenie do terapii małoinwazyjnej i prorozwojowej.

Zgodnie z Zaleceniami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego rozpoznanie cukrzycy u dzieci w pierwszych 9 miesiącach życia wymaga przeprowadzenia badań genetycznych w kierunku cukrzycy noworodkowej.


Foto: Instytut Matki i Dziecka

Chociaż system CGM jest obecnie zalecany dla pacjentów z cukrzycą typu 1, 2 oraz hiperglikemią w ciąży, wydaje się, że może on również przynieść korzyści w okresie noworodkowym, szczególnie w wykrywaniu hipoglikemii u noworodka. "Bardzo cieszymy się, mogąc rozpocząć stosowanie systemu ciągłego monitorowania glikemii u naszych najmłodszych pacjentów." napisano na stronie Instytutu Matki i Dziecka.

Ta nowa technologia nie tylko zapewnia dokładniejsze monitorowanie stanu zdrowia pacjentów, ale także otwiera nowe możliwości terapeutyczne, które mogą znacząco poprawić jakość opieki medycznej, szczególnie w przypadku noworodków. Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie niesie za sobą wprowadzenie tego systemu do praktyki klinicznej i jesteśmy pewni, że przyniesie to wiele korzyści dla małych i dużych pacjentów.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Każda cukrzyca jest inna, ale ta szczególnie łapie za serce
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line