Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacja

Zbiórka na uruchomienie pracowni wysiłku fizycznego dla dzieci z cukrzycą typu 1

źródło: oprac. własne, siepomaga.pl, dodano: 4 kwietnia 2024 r.

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą wspólnie z Odziałem Diabetologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pragnie uruchomić miejsce, gdzie dzieci świeżo po diagnozie cukrzycy typu 1 będą mogły ćwiczyć pod okiem lekarzy i trenerów. Pomóżcie w budowaniu lepszego, bezpiecznego świata dla dzieci i młodzieży chorującej na cukrzycę typu 1. Fundacja wyposaży salę w sprzęt do treningów, ale jeszcze brakuje trochę pieniędzy. Dołącz się do zbiórki!

Mówi się, że ruch to zdrowie. Bardzo w to wierzymy! Co jednak mają zrobić dzieci, które boją się sportu, bo w każdej chwili mogą zasłabnąć? Z tym mierzą się osoby z cukrzycą typu 1... Dzieci obarczone tą chorobą mogą bawić się i biegać za piłką z rówieśnikami. Z ogromnym żalem obserwujemy, że część z nich unika sportu, bo SIĘ BOI!

Boją się nagłego zasłabnięcia, który jest charakterystycznym objawem hipoglikemii wysiłkowej. Wiemy jednak jak im pomóc, by przełamać ich strach i na nowo obudzić w nich radość z ruchu. Reagujemy i działamy, aby dzieci były bezpieczne - aby poznały swoje możliwości i ograniczenia.


"Naszym marzeniem jest zbudowanie strefy Aktywny Diabetyk, gdzie będziemy uczyć dzieci jak nie bać się być aktywnym. Miejsca, gdzie oswoimy lęk, gdzie nauczą się utrzymywania prawidłowej glikemii przy wysiłku fizycznym. Nasz podopieczny Mikołaj ostatnio powiedział, że dzięki jazdom na na rowerze treningowym nauczył się, jak wysiłek fizyczny wpływa na jego cukry." - czytamy na stronie zbiórki.

W sumie potrzeba ponad 12 tysięcy złotych. Zbiórka potrwa do 22 czerwca 2024 roku. Liczymy na Wasze wsparcie. Każda złotówka ma moc. "W pojedynkę możemy zrobić tak mało, razem możemy tak wiele". Dziękujemy, że nie jesteście obojętni!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacja: Zbiórka na uruchomienie pracowni wysiłku fizycznego dla dzieci z cukrzycą typu 1
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line