Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Petycja dotycząca rozszerzenia dostępu do nowoczesnych systemów CGM na polskim rynku

źródło: oprac. własne, dodano: 28 lutego 2024 r.

Aż dwadzieścia organizacji skupiających się na wsparciu osób z cukrzycą zjednoczyło siły, aby wysłać wspólny apel do Ministerstwa Zdrowia! Reprezentując środowisko organizacji pacjenckich, Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą przedstawiła propozycję poszerzenia dostępu do najnowszych systemów monitorowania glikemii na polskim rynku. Organizacje apelują o uwzględnienie różnorodności i potrzeb osób z cukrzycą poprzez poszerzenie dostępu do refundacji nowych systemów monitorowania, w tym najnowszego systemu CGM Dexcom One+.

Różnorodność opcji technologicznych jest kluczowa, ponieważ każdy pacjent z cukrzycą ma unikalne potrzeby i preferencje odnośnie systemów do ciągłego monitorowania glikemii. Umożliwienie tego wyboru pozwoli pacjentom na brak konieczności stwierdzenia przez lekarza tzw. "nieświadomości hipoglikemii". To lekarz, wraz ze swoim pacjentem, powinni podejmować decyzję o wyborze bez żadnych ograniczeń.

"Każda technologia ma nieco inną funkcjonalność i inną charakterystykę działania. Jedne systemy stworzone są jako urządzenia samodzielne i niezależne, współpracujące z wybranymi urządzeniami mobilnymi, inne współpracują jedynie z wybranym systemem pompy insulinowej. Dany system sprawdzający się u jednej osoby, może okazać się już mniej skuteczny u innej. Występują również takie niuanse uniemożliwiające pacjentowi korzystanie z danego systemu monitoringu jak np. alergia na dany składnik kleju użyty do mocowania sensora." - czytamy w petycji.

Nowoczesne systemy monitorowania glikemii oferują wiele funkcji, które znacząco wpływają na poprawę jakości życia pacjentów. Dlatego organizacje apelują o uwzględnienie tej różnorodności i potrzeb osób z cukrzycą poprzez poszerzenie dostępu do refundacji nowych systemów monitorowania, w tym najnowszego systemu CGM Dexcom One+.

Dagmara Staniszewska, która jest Prezesem Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą, złożyła petycję, w której zwrócono się z prośbą do Pani Izabeli Leszczyny, Minister Zdrowia. Organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i koła są wdzięczni Ministerstwu Zdrowia za dotychczasowe wsparcie w walce z cukrzycą. Nowoczesne technologie monitorowania glikemii mają kluczowe znaczenie dla poprawy jakości życia chorych, minimalizując ryzyko powikłań i zwiększając ich niezależność w zarządzaniu chorobą.

"Dynamiczny postęp technologiczny w obszarze diabetologii wprowadza coraz to nowocześniejsze rozwiązania na polski rynek. Konkurencja na rynku rozwiązań technologicznych przynosi wymierne korzyści bezpośrednio dla pacjenta, który może wybierać rozwiązania dostosowane do jego potrzeb, jak również możliwości finansowych. Kluczowym jest umożliwienie lekarzom i użytkownikom wyboru sprzętu, dobrania optymalnej metody terapii." - napisano w petycji.

Petycję podpisali m.in. Fundacja dla Dzieci z Cukrzyca, Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy, Fundacja Michała Figurskiego "Najsłodsi", Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, Polska Federacja Edukacji w Diabetologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą oraz Fundacja Diabeciaki.

Organizacje podpisujące petycję mają nadzieję, że przyczyni się ona do większej dostępności nowoczesnych technologii poprzez rozszerzenie refundacji na szeroki wybór technologii monitorowania glikemii, które są obecnie dostępne na rynku w Polsce.

Pełna treść petycji dostępna jest tutaj.


Foto: https://depositphotos.com/pl/


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Petycja dotycząca rozszerzenia dostępu do nowoczesnych systemów CGM na polskim rynku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line