Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Program Dostępność Plus - jak otrzymać dofinansowanie?

Artykuł sponsorowany, dodano: 19 lutego 2024 r.

Unijna inicjatywa, której celem jest dostosowanie budynków do potrzeb wszystkich członków społeczeństwa to program Dostępność Plus. Dla niepełnosprawnych i osób, które mają czasowe ograniczenia w poruszaniu się, odpowiednie dostosowanie przestrzeni publicznej do możliwości ruchowych jest niezwykle ważne. Usunięcie barier architektonicznych pozwala zapewnić samodzielność i zapobiega wykluczeniu społecznemu. Dowiedz się więcej na temat tego, jak skorzystać z programu Dostępność Plus!

Na co można przeznaczyć dofinansowanie z programu Dostępność Plus?

Wszystkie przeszkody architektoniczne, które napotykane są w przestrzeni publicznej, może pomóc zlikwidować program Dostępność Plus. Windy, podjazdy czy barierki w budynkach użyteczności publicznej i punktach usługowych mogą zostać zamontowane za pomocą środków pochodzących z tej inicjatywy. Istnieje również możliwość, aby sfinansować z programu Dostępność Plus windy w blokach mieszkalnych i budynkach wielorodzinnych.

Środki z programu mogą zostać przeznaczone nie tylko na montaż lub wymianę windy, ale również między innymi na zautomatyzowanie systemu oświetlenia, drzwi otwierane za pomocą czujnika, podjazdy i barierki ułatwiające poruszanie się.

Firmy takie jak KONE pomagają w procesie przygotowania niezbędnych dokumentów zgodnie z zasadami programu. Korzystając z doświadczenia specjalistów, masz pewność, że zgłoszenie do projektu przebiegnie sprawnie i skutecznie. Nie musisz martwić się o formalności, których wypełnianie bywa czasochłonne i wymaga dogłębnego poznania zasad programu - eksperci przeprowadzą Cię przez cały proces.

Kto może zostać beneficjentem programu?

Program Dostępność Plus nie jest przeznaczony dla osób prywatnych. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie likwidacji barier architektonicznym w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym, możesz skorzystać z innych źródeł finansowania, o których dowiesz się w jednostkach samorządowych lub w instytucjach wspierających osoby z niepełnosprawnościami, takimi jak PFRON.

Udział w projekcie Dostępność Plus mogą wziąć osoby, które są właścicielami budynków wielorodzinnych oraz podmioty prawne, takie jak spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe czy towarzystwa budownictwa społecznego. Inicjatywa kierowana jest również do zarządców budynków użyteczności publicznej z sektora publicznego, na przykład urzędów czy przychodni lekarskich, ale również uczelni wyższych i instytucji kulturalnych.

W jaki sposób można ubiegać się o dofinansowanie z programu Dostępność Plus?

Wniosek o dofinansowanie z programu Dostępność Plus składa się do Banku Gospodarstwa Krajowego. Najważniejszym załącznikiem do wniosku, na którego podstawie przyznawane są środki, jest Audyt Dostępności. Dokument ten opisuje stan budynku i identyfikuje trudności, jakie napotykają w nim osoby o szczególnych potrzebach - mogą to być schody, zbyt wąskie drzwi wejściowe czy kabiny windy. Na jego podstawie tworzony jest katalog planowanych działań, które mają na celu poprawę dostępności budynku.

Jeśli zależy Ci na tym, aby budynek, którego jesteś zarządcą lub właścicielem, służył również osobom z ograniczeniami w poruszaniu się, zapewniając im swobodny udział w życiu społecznym, program Dostępność Plus jest dla Ciebie. Pamiętaj, że problemy z pokonywaniem barier architektonicznych dotyczą nie tylko osób z niepełnosprawnościami, ale również seniorów, kobiet w ciąży czy rodziców z dziećmi. Jeżeli chcesz, aby Twój obiekt był dostępny dla wszystkich, koniecznie zadbaj o odpowiednie ułatwienia architektoniczne.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Program Dostępność Plus - jak otrzymać dofinansowanie?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line