Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Akcja edukacja - zmiana władz w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków - Anna Śliwińska i Monika Kaczmarek na żywo!

źródło: info. własne, dodano: 16 lutego 2024 r.

Akcja edukacja na portalu mojacukrzyca.org trwa! Gorąco zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach naszego słodkiego cyklu. Tym razem o cukrzycy porozmawiamy z dwoma Prezeskami z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Trzy miesiące temu okazało się, że prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków nie kandyduje na kolejną kadencję. Miejsce Anny Śliwińskiej po wyborach zajęła Monika Kaczmarek. Za kilka dni kończy się trzymiesięczny okres przejściowy we władzach Stowarzyszenia, podczas którego Monika Kaczmarek współdziałała razem z Anną Śliwińską, przejmując po kolei wszystkie obowiązki na kierowniczym stanowisku. W jakiej sytuacji znajdują się obecnie pacjenci z cukrzycą i co nas może czekać w przyszłości? Zapraszamy na podsumowanie działalności z Anną Śliwińską i rozmowę o planach na przyszłość z Moniką Kaczmarek! Widzimy się w piątek, 23 lutego o godzinie 20.00 podczas spotkania na żywo.

Rok 2023 był kolejnym rokiem, w którym odnotowano pozytywne zmiany dla pacjentów z cukrzycą w zakresie refundacji leków i wyrobów medycznych. Przede wszystkim rozpoczął się wprowadzeniem bardzo wyczekiwanej i wiele znaczącej dla całego środowiska refundacji systemów do ciągłego monitorowania glikemii dla osób dorosłych na intensywnej insulinoterapii. Refundacja ta zapoczątkowała wręcz nową epokę w monitorowaniu i leczeniu cukrzycy. W połowie roku dodatkowo Ministerstwo Zdrowia ogłosiło kilka rozszerzeń kryteriów refundacyjnych, które weszły w życie w styczniu roku bieżącego.

Oglądaj na żywo


Rok 2023 był w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków rokiem wyborczym. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, po 16 latach w Stowarzyszeniu, w tym 8 latach (dwóch kadencjach) na stanowisku prezesa, dotychczasowa prezes Anna Śliwińska nie kandydowała w wyborach na trzecią kadencję. W wyniku wyborów nową Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków została Monika Kaczmarek, dotychczasowa Skarbnik ZG PSD i Prezes Oddziału Rejonowego PSD w Złotoryi.

Podczas programu na żywo porozmawiamy o przekazaniu władzy w rządach Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Razem z Anną Śliwińską, prezes honorową Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków podsumuje działania na przestrzeni ostatnich lat i walkę o lepsze życie dla osób z cukrzycą. Monikę Kaczmarek, nową Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zapytamy o plany na przyszłość i działania, jakie zamierza podjąć w ramach pracy w Stowarzyszeniu. Spotkanie poprowadzi Jerzy Magiera.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków to organizacja zrzeszająca pacjentów z cukrzycą, ich rodziny i bliskich wokół problemu diabetes mellitus - przewlekłej choroby metabolicznej, która mimo iż nie jest chorobą zakaźną, nosi znamiona światowej epidemii. Podstawowym celem statutowym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków jest edukacja osób z cukrzycą i ich bliskich w zakresie życia z chorobą. Stowarzyszenie zajmuje się także integracją społeczności pacjentów i ich rodzin. Ponadto reprezentuje diabetyków przed władzami państwowymi i zabiega o jak najlepsze warunki i dostępność do leczenia oraz propaguje świadomość cukrzycy w społeczeństwie. Organizacja jest najstarszym, a jednocześnie jednym z największych stowarzyszeń pacjentów w Polsce. Obecnie liczy blisko 330 oddziałów i kół na terenie całego kraju, zrzeszających w sumie około 55 000 pacjentów.

Bądź z nami na żywo!

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w piątek, 23 lutego 2024 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Akcja edukacja - zmiana władz w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków - Anna Śliwińska i Monika Kaczmarek na żywo!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line