Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ciągły Monitoring Glikemii

System Dexcom ONE+

źródło: Dexcom Polska, dodano: 6 lutego 2024 r.

Dexcom ONE+

Dexcom ONE+ to najnowszy system ciągłego monitorowania poziomu glukozy (CGM), który jest mniejszy (w porównaniu z wcześniejszymi generacjami CGM, Dexcom ONE), szybszy (w porównaniu z glukometrem stosowanym przez pacjenta) i jeszcze łatwiejszy w użyciu. Dexcom ONE+ zaprojektowano w celu udoskonalenia dostępnych funkcji, abyś mógł jeszcze szybciej rozpocząć korzystanie i powrócić do swoich pasji. Dexcom ONE+ to łatwy, bezbolesny, zintegrowany transmiter sensora oraz szybki rozruch w 30 minut, aby móc szybko rozpocząć monitorowanie danych dot. glukozy.

Dexcom ONE+

Najdokładniejszy sensor Dexcom

Dexcom ONE+ to jak dotąd najdokładniejszy system CGM z rodziny Dexcom. Wysyłając 24 godziny na dobę w czasie rzeczywistym dane dotyczące poziomu glukozy do smartfona lub odbiornika (opcjonalny odbiornik sprzedawany jest osobno), automatycznie ostrzega, gdy poziom glukozy spadnie poza ustawiony zakres. Bez nakłuwania, bez skanowania.

Dostosuj go do swojego stylu życia

Dexcom ONE+ oferuje bardziej edytowalne ostrzeżenia - możesz jeszcze bardziej dostosować urządzenie do swoich potrzeb, włączając unikatową opcję Opóźnienie 1. ostrzeżenia wysokiego poziomu, która pozwala dostosować system do harmonogramu posiłków i insuliny. Urządzenie łączy się również z wybranymi aplikacjami dotyczącymi zdrowia, zapewniając płynne zarządzanie cukrzycą.

Dexcom ONE+

Najbardziej dyskretny sensor w Polsce

Łatwo zapomnieć, że ma się na sobie system Dexcom ONE+. Dexcom ONE+ to najmniejszy system CGM, który można nosić w trzech miejscach. Dexcom ONE+ zatwierdzono do noszenia na ramieniu i brzuchu; dzieci w wieku 2-6 lat mogą również nosić Dexcom ONE+ na górnej części pośladków. Dodatkowe 12-godzin karencji na koniec każdej sesji zapewnia jeszcze większą wygodę podczas wymiany sensorów.

Bezproblemowa łączność na wyciągnięcie ręki

Sensor Dexcom ONE+ bezproblemowo łączy się z odbiornikiem Dexcom lub aplikacją mobilną typu "wszystko w jednym", zapewniając elastyczność przeglądania odczytów w czasie rzeczywistym zawsze, kiedy tego potrzebujesz, jednocześnie zapewniając dostęp do długoterminowych trendów.

Dexcom ONE+

Lepszy wgląd w celu lepszego zarządzania cukrzycą

Aplikacja Dexcom ONE+ jest wyposażona w funkcję wprowadzania zdarzeń, dzięki czemu można rejestrować posiłki, sesje ćwiczeń i dawkowanie insuliny, co może prowadzić do lepszego zrozumienia trendów glikemii. Aplikacja posiada także funkcję udostępniania, która pozwala zaprosić do 10 członków rodziny i znajomych do zdalnego monitorowania trendów glukozy, zapewniając Tobie i Twojemu kręgowi wsparcia większy spokój ducha.

Sprawdzone wyniki poprawiające jakość życia

Udowodniono, że systemy CGM w czasie rzeczywistym, taki jak Dexcom ONE+, poprawiają jakość życia poprzez zmniejszenie liczby incydentów hipoglikemii i hiperglikemii, obniżenie poziomu HbA1c i poprawę czasu w zakresie.

Dexcom ONE+

Poznaj system Dexcom ONE+

Sensor z wbudowanym transmiterem
 • 60% mniejszy, najmniejszy sensor Dexcom
 • Mierzy poziom glukozy tuż pod skórą.
 • Wysyła odczyty poziomu glukozy do Twojego telefonu lub odbiornika.
 • Może być używany do 10 dni z 12-godzinną karencją na koniec sesji.
 • Fabrycznie skalibrowany. Opcjonalna kalibracja dla lepszej elastyczności.
 • Jedyny wodoodporny sensor CGM na rynku. Sensor Dexcom ONE+ jest wodoodporny i można go zanurzać go głębokości 2,4 m przez maksymalnie 24 godziny bez uszkodzenia, pod warunkiem jego właściwego wprowadzenia.
 • Wymiary sensora: 2,74 cm × 2,41 cm × 0,47 (długość × szerokość × wysokość; bez plastra i przewodu sensora)
 • Długość przewodu sensora: 5,7 mm
 • Waga: 3,3 g
 • Zakres pomiarów: 40 - 400 mg/dL
Aplikacja na smartfony:
 • Łatwa w obsłudze aplikacja na smartfony zapewnia wygodny dostęp do odczytów poziomu glukozy.
 • Umożliwia dostosowanie ustawień CGM do stylu życia użytkownika.
 • Łączy się z aplikacjami dotyczącymi zdrowia, np. Glooko, aby sprawniej zarządzać cukrzycą.
Odbiornik:
 • Niewielkie urządzenie dla większej elastyczności
 • Idealne rozwiązanie, jeśli nie masz kompatybilnego smartfona
 • Zawiera większość tych samych funkcji, co aplikacja na smartfona.
Sprawdź, czy Twój telefon jest kompatybilny z systemem Dexcom ONE+. Nie masz kompatybilnego telefonu? Sprawdź opcjonalny odbiornik.

Więcej o systemie na https://dexcompolska.pl/dexcom-one-plus/

Ile kosztuje system Dexcom ONE+?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 października 2023 r. Dexcom ONE+ jest finansowany na podstawie zleceń na wyroby medyczne dla pacjentów wymagających intensywnej insulinoterapii z CT1 i CT3, z nieświadomością hipoglikemii albo z glikogenozą albo hiperinsulinizmem wrodzonym.
 • Pełnopłatny sensor Dexcom One+ działający 10 dni kosztuje 184 zł.
 • W refundacji, przy 70% dopłacie NFZ, pacjent poniżej 26 roku życia zapłaci 55,20 zł za jeden sensor, natomiast pacjent powyżej 26 roku życia zapłaci 65 zł za jeden sensor.
 • Odbiornik Dexcom One+ działający do 3 lat kosztuje 299 zł w pełnej odpłatności. Odbiornik nie jest refundowany.
 • Dodatkowy transmiter nie jest konieczny! :)
Dexcom ONE+Za publikację niniejszego materiału portal mojacukrzyca.org nie otrzymał wynagrodzenia. Nie jest to reklama w myśl ustawy o wyrobach medycznych. Materiał opublikowano wyłącznie w celach informacyjnych.

System ciągłego monitorowania poziomu glukozy Dexcom ONE+ (Dexcom ONE+) to system monitorowania poziomu glukozy wskazany do ciągłego pomiaru poziomu glukozy w płynie śródtkankowym u osób powyżej 2. roku życia i starszych, w tym u kobiet ciężarnych. System Dexcom ONE+ zaprojektowano, aby zastąpić nim tradycyjną metodę pomiarów glukozy z krwi z palca przy użyciu glukometru, w celu podejmowania decyzji terapeutycznych. Producent: Dexcom, Inc. Autoryzowany przedstawiciel: MDSS GmbH; Oficjalny dystrybutor Dexcom w Polsce: Proglikemia Sp. z o.o.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ciągły Monitoring Glikemii: System Dexcom ONE+
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line