Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Młodzieżowa CukieRada - projekt edukacyjny uczennic z Wodzisławia Śląskiego na temat cukrzycy

źródło: oprac. własne, dodano: 1 lutego 2024 r.

Projekt "Młodzieżowa CukieRada" powstał w listopadzie 2023 roku z inicjatywy dwóch uczennic Emilii i Leny z II Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim (woj. Śląskie). Głównym celem projektu jest edukacja tysięcy osób w zakresie choroby, na którą cierpi coraz większa liczba ludzi. Prelekcje prowadzone przez dziewczyny są skierowane do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

Rozpoczęte od grudnia 2023 roku prelekcje są skierowane do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych w powiecie wodzisławskim i nie tylko. Dodatkowo organizowane są ogólnodostępne spotkania w pobliskich bibliotekach miejskich. Projekt działa w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Emilia Grabowska i Lena Ryszka, założycielki projektu, chcą głośno mówić o problemach, wydatkach i konsekwencjach związanych z cukrzycą.


"W dniach 18-19 stycznia w szkole odbyła się prelekcja nt. Cukrzycy Typu 1 dla uczniów klas III-VIII. Dzięki uczennicom Emilii i Leny z II LO w Wodzisławiu Ślaskim, które są członkiniami zespołu Młodzieżowej CukieRady społeczność uczniowska została uświadomiona o konsekwencjach i spustoszeniu dla organizmu człowieka, jakie niesie za sobą ta podstępna choroba. Klasy zostały zapoznane z ważnymi pojęciami nt. cukrzycy oraz otrzymali instruktaż udzielania pierwszej pomocy osobie chorej. Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w część praktyczną, gdzie mogli zmierzyć się z podawaniem insuliny i glukagonu przy wykorzystaniu maskotki. Serdecznie dziękujemy dziewczynom za zrealizowanie projektu w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii oraz poświęcony czas i cenne wskazówki." - czytamy na stronie Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.

Projekt utrzymuje aktywność na swoim fanpage'u na Facebooku, gdzie regularnie relacjonuje bieżące wydarzenia. Autorki projektu zbierały też 2000 zł na jednym z portali umożliwiającym prowadzenie zbiórek. Środki chcą przeznaczyć na koszty związane z organizacją spotkań, m.in. wynajem sali w bibliotece miejskiej, materiały edukacyjne, produkty reklamowe oraz produkty medyczne.

Zapraszamy do kontaktu:
Adres mailowy: mlodziezowacukierada@gmail.com
Numer kontaktowy: +48 734 452 849 [Lider zespołu - Emilia Grabowska]Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Młodzieżowa CukieRada - projekt edukacyjny uczennic z Wodzisławia Śląskiego na temat cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line