Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Radosna pomarańczowa fala pięciu tysięcy biegaczy - 18. Bieg WOŚP Policz się z cukrzycą

źródło: info. prasowe WOŚP, oprac. własne, dodano: 30 stycznia 2024 r.

Już po raz osiemnasty Jurek Owsiak, tym razem z nowej lokalizacji - sceny głównej 32. Finału WOŚP na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, otworzył bieg gorących serc pod niezmiennym hasłem "Policz się z cukrzycą". Tłumy entuzjastów biegania, po przebiegnięciu pięciokilometrowej trasy ulicami Warszawy, dotarli do mety zlokalizowanej w tym samym miejscu, gdzie otrzymali gromkie brawa i pamiątkowe medale.

Pomarańczowa zadyma w środku zimy

Niesamowita atmosfera towarzyszy biegaczom na całej trasie biegu. Uczestnicy biegną w rodzinnych drużynach, ze znajomymi i przyjaciółmi, z ekipą z pracy, ze swoim pupilem. Niektórzy maszerują przez całą trasę z kijkami Nordic Walking, inni spacerują, a jeszcze inni dają z siebie wszystko i biegną w odrzutowym stylu. Nikt nie mierzy czasu i nie tworzy rankingów, bo nie to jest w tym biegu najważniejsze. To, co czyni to wydarzenie naprawdę wyjątkowym, to jego charytatywny charakter. Fundacja wszystkie wpłaty z pakietów startowych przekazuje na Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Rok temu zakupiono 76 pomp insulinowych.

"18 raz biegamy po to, aby pomagać kobietom, które mają cukrzycę typu 1 i pragną urodzić dziecko. My robimy wszystko, aby dzięki temu programowi otrzymały najnowocześniejszą pompę na świecie. Dbamy o to, aby ta pompa była razem z tą kobietą, kiedy planuje ciążę, jest w ciąży, a także przez cały okres macierzyństwa. Ta pompa reguluje poziom cukru w Waszym organizmie i to jest niezwykle ważne. Do tej pory wydaliśmy na sprzęt i prowadzenie programu 47,5 mln zł" - powiedział Jurek Owsiak na starcie biegu.

Słodka ekipa, diabetycy i osoby zaprzyjaźnione z Fundacją dla Dzieci z Cukrzycą, Fundacją Najsłodsi, Stowarzyszeniem Edukacji Diabetologicznej i portalem mojacukrzyca.org. Fot. Jerzy Magiera
"Słodka" ekipa, diabetycy i osoby zaprzyjaźnione z Fundacją dla Dzieci z Cukrzycą, Fundacją Najsłodsi, Stowarzyszeniem Edukacji Diabetologicznej i portalem mojacukrzyca.org. Fot. Jerzy Magiera

Tu wszystko gra OK!

Stacjonarny bieg warszawski jest zawsze w pełni profesjonalnie zorganizowany przez zespół Fundacji. Przed startem uczestnicy odbierają WOŚP-owe pakiety startowe i zdrowe musy owocowe od Dawtony. A po zakończeniu biegu każdy biegacz, bez względu na rezultaty, zostaje nagrodzony gromkimi brawami i pamiątkowym medalem z hasłem "Tu wszystko gra OK!".

Dodatkowo, Dawtona przygotowała limitowaną edycję soków pomidorowych w specjalnych opakowaniach, które zaprojektował Jurek Owsiak. Firma zaangażowała się również w edukację na temat zdrowego odżywiania, organizując 3. edycję quizu online z atrakcyjnymi nagrodami. Wzięcie udziału w tym biegu to nie tylko aktywność fizyczna, ale również okazja do solidaryzowania się z tymi, którzy potrzebują wsparcia. Tegoroczną imprezę sportową objął honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki - Pan Sławomir Nitras.

Uczestnicy finałowego biegu WOŚP. Fot. Basia Krasuska
Uczestnicy finałowego biegu WOŚP. Fot. Basia Krasuska

Biegacze WOŚP są na całym świecie - stacjonarnie i wirtualnie!

Identyczne biegi odbywają się również w innych miastach Polski. Każdy biegacz, który zgłosi się lokalnie do udziału w biegu, również wspiera działania WOŚP. Biegacze przemierzają trasy w dużych miastach np. Szczecin, Poznań, Sosnowiec, Toruń i w małych miejscowościach tj. Góra Kalwaria, Łagów, Pniewy czy Świebodzice.

Na starcie biegu Jurek Owsiak podziękował też prawie sześciu tysiącom wirtualnych biegaczy, którzy biegają z Fundacją z różnych zakątków świata: "Chcę podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do tego biegu i to nie tylko u nas. Biegacze pochodzą m.in. z Angoli, Belgii, Azerbejdżanie, Białorusi, Brazylii, Czechach, Danii, Wenezueli, Holandii, Islandii, Maroko itp. To pokazuje, że Fundacja organizuje rzeczy niezwykłe".

Uczestnicy finałowego biegu WOŚP na starcie. Fot. Jerzy Magiera
Uczestnicy finałowego biegu WOŚP na starcie. Fot. Jerzy Magiera


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Radosna pomarańczowa fala pięciu tysięcy biegaczy - 18. Bieg WOŚP Policz się z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line