Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ciągły Monitoring Glikemii

System Smart MDI - sensor Simplera i inteligentny wstrzykiwacz insuliny InPen

źródło: Medtronic Polska, dodano: 24 stycznia 2024 r.

Firma Medtronic zaktualizowała aplikację i elementy składowe autonomicznego systemu ciągłego monitorowania glikemii (CGM), aby działał jeszcze lepiej i był wygodniejszy w użytkowaniu. System Smart MDI składa się z Smart CGM, czyli sensora i nadajnika w jednym, o nazwie sensor CGM Simplera oraz inteligentnego wstrzykiwacz insuliny InPen.

Inteligentny system Smart MDI sprawia, że rzadziej musisz sprawdzać poziom glukozy, notować godziny podania insuliny i samodzielnie obliczać kolejne dawki. Ponieważ monitoruje zarówno ilość insuliny podanej i aktywnej, jak i poziomy glukozy, może w czasie rzeczywistym udzielać spersonalizowanych podpowiedzi dotyczących dawkowania - a Ty podajesz dokładnie taką dawkę, jakiej potrzebujesz.


Nowa generacja systemu Smart CGM to sensor i nadajnik w jednym, o nazwie sensor CGM Simplera. Sensor CGM Simplera można szybko i łatwo założyć na ciele. Sensor nie wymaga dodatkowego mocowania za pomocą plastra. Sensor CGM Simplera jest wskazany do kontroli cukrzycy u osób w wieku co najmniej 2 lat.

Czym jest inteligentny system Smart MDI?

Inteligentny system Smart MDI to połączenie najnowocześniejszego sensora Simplera do ciągłego monitorowania glikemii z inteligentnym wstrzykiwaczem insuliny InPen.

Inteligentny wstrzykiwacz insuliny InPen pomaga w rejestrowaniu informacji o podanych bolusach, śledzeniu insuliny aktywnej oraz zalecaniu bolusów posiłkowych i korekcyjnych.

Sensor CGM Simplera pozwala z wyprzedzeniem zorientować się, że poziom glukozy wkrótce może być za niski lub za wysoki - dzięki odczytom w czasie rzeczywistym, trendom i powiadomieniom, bez konieczności nakłuwania palców .

Elementy inteligentnego systemu Smart MDI

Sensor CGM Simplera

Sensor CGM Simplera to połączenie sensora i nadajnika w jednym urządzeniu, które automatycznie mierzy, przewiduje i rejestruje poziomy glukozy co 5 minut, przez 24 godziny na dobę, bez konieczności nakłuwania palców . Jeden sensor można nosić do 7 dni, a założenie nowego jest bezproblemowe i zajmuje zaledwie 9 sekund.

Inteligentny wstrzykiwacz insuliny InPen

Inteligentny wstrzykiwacz insuliny InPen automatycznie zaleci odpowiednią dawkę insuliny na posiłek lub korektę, a także przypomni o dawce pominiętej. Wstrzykiwacz InPen™ jest kompatybilny z wkładami o pojemności 3,0 ml insulina (U-100) oraz jednorazowymi, odłączanymi igłami igły. Wstrzykiwacz InPen™ umożliwia użytkownikowi podanie żądanej dawki insuliny od 0,5 do 30 jednostek co (1/2) jednostki przyrostu i automatycznie przesyła informacje o podanej dawce do kompatybilnego urządzenia z aplikacją.

Aplikacja InPen

Aplikacja InPen to narzędzie do kontrolowania cukrzycy, które pomaga w rejestrowaniu i obliczaniu dawek insuliny. Robi to na podstawie bieżących poziomów glukozy i informacji o planowanym spożyciu węglowodanów, a także przekazuje zespołowi terapeutycznemu informacje o efektach Twojego leczenia.

Generowane z wyprzedzeniem powiadomienia i alarmy o spodziewanych spadkach lub wzrostach poziomu glukozy oraz pomiary glikemii w czasie rzeczywistym.
Kliknij, aby powiększyć

Które insuliny można stosować używając inteligentnego pena InPen?

Obecnie z inteligentnym wstrzykiwaczem insuliny InPen można stosować penfile firm: Lilly Humalog®, Lilly Lyumjev®, Novo Nordisk NovoRapid®, Novo Nordisk Fiasp® i Novo Nordisk Insulin Aspart Injection o pojemności 3 ml (300 jednostek). Niebieski InPen można stosować z penfilami Novo Nordisk. Szary InPen można stosować z penfilami Lilly.

Insulina długodziałająca podawana jest za pomocą drugiego pena a jej dawka jest ręcznie wpisywana przez osobę stosującą System Smart MDI do aplikacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.medtronic-diabetes.com
Za publikację niniejszego materiału portal mojacukrzyca.org nie otrzymał wynagrodzenia. Nie jest to reklama w myśl ustawy o wyrobach medycznych. Materiał opublikowano wyłącznie w celach informacyjnych.

Simplera to system ciągłego monitorowania glikemii (ang. continuous glucose monitoring, CGM) w czasie rzeczywistym przeznaczony do zarządzania terapią cukrzycy u osób w wieku 2 lat i starszych. Simplera jest przeznaczony do osobistego użytku przez osoby chorujące na cukrzycę i ma im pomagać w zarządzaniu terapią cukrzycy, a także do użytku przez rodziców i opiekunów, którzy pomagają osobom chorym w zarządzaniu terapią cukrzycy.

InPen jest przeznaczony do wielokrotnego stosowania u jednego użytkownika przez osoby z cukrzycą w celu samodzielnego wstrzyknięcia pożądanej dawki insuliny. Wstrzykiwacz InPen jest kompatybilny z wkładami o pojemności 3,0 ml insulina (U-100) oraz jednorazowymi, odłączanymi igłami igły (brak w zestawie). Wstrzykiwacz InPen umożliwia użytkownikowi podanie żądanej dawki insuliny od 0,5 do 30 jednostek co (1/2) jednostki przyrostu i automatycznie przesyła informacje o podanej dawce do kompatybilnego urządzenia z aplikacją.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Gustaw  IP: 83.9.122.xxx(2024-01-25 13:03:40)
Jeżeli to co wyczytałem jest prawdą że niewymienialna bateria dział tylko rok, to trochę słabo bo pen tani nie jest. Ogólnie kierunek fajny i ciekawy dla tych co jeszcze korzystają z Penów. Szkoda, nie wiedzieć czemu w połączaniach nie można wybrać jako CMG DEXCOM pomimo ze na stornie producenta jest informacja o kompatybilności z produktem. Czyżby nasz Polski wymysł ograniczający się tylko do produktów Medtronic ( Simplera). Czas pokaże :)


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ciągły Monitoring Glikemii: System Smart MDI - sensor Simplera i inteligentny wstrzykiwacz insuliny InPen
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line