Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Cukrzyca dała o sobie znać. 30-letni Damian Kordas jest po przeszczepie nerki

źródło: info. własne, Instagram, dodano: 17 stycznia 2024 r.

Mimo długoletniego zmagania się z cukrzycą od dzieciństwa, Damian Kordas doskonale sprawdzał się w trudnych projektach telewizyjnych, zdobywając tytuły zwycięzcy "MasterChefa", "Agenta" i "Tańca z gwiazdami". Niestety, ostatnio zmagając się z nasilającymi się problemami zdrowotnymi, zdecydował się wycofać z przestrzeni medialnej. W grudniu przeszedł przeszczep nerki, co ujawnił publicznie. Damian Kordas choruje na cukrzycę typu 1 od 6 roku życia.

Dwa lata temu okazało się, że nerki Damiana Kordasa są coraz mniej wydajne i niezbędny jest przeszczep. - O wszystkim dowiedziałem się u okulisty, który zmierzył mi ciśnienie. Ono było podwyższone, więc zaczęliśmy szukać przyczyny - przyznał Damian Kordas dla programu Dzień Dobry TVN - Po wielu badaniach wyszła podwyższona kreatynina i od tamtej pory zaczęliśmy walczyć o to, żeby ta kreatynina jak najwolniej rosła - kontynuował.

Lekarze od samego początku mówili Damianowi, że w tej sytuacji przeszczep nerki będzie nieunikniony. Kucharz jednak długo zwlekał z decyzją o zabiegu i ostatecznie zdecydował się na niego dopiero w grudniu 2023 roku. Niecenioną pomoc w walce o zdrowie 30-latka wykazał jego ojciec, który był dawcą nerki koniecznej do przeszczepu.

"Przeszczep nerki sprawił, że w końcu odzyskałem siły i chęci do działania, do gotowania dla was. Ostatnie miesiące jeszcze przed przeszczepem były dla mnie ciężkie i choć bardzo chciałem, nie potrafiłem znaleźć w sobie pokładów energii, by działać na pełnych obrotach, jak wcześniej" - Damian Kordas przyznał we wpisie na Instagramie.


Mistrz kulinariów dodał: "Wszystko poszło zgodnie z planem, czuję się już coraz lepiej, a na pewno jestem już w stanie wrócić do tego, co kocham najbardziej, czyli... do garów!"

Damian Kordas poinformował również, że na razie będzie unikał pojawiania się w swoim warszawskim lokalu z zapiekankami, aby zminimalizować kontakt z większą liczbą osób ze względu na obniżoną odporność. Mimo to, utrzymuje aktywność na Instagramie, gdzie po opublikowaniu informacji o przeszczepie nerki, podzielił się już trzema nowymi przepisami kulinarnymi.

Osoby, które dopiero co zachorowały na cukrzycę na pewno zmagają się z różnymi myślami w swojej głowie. Teraz jest o tyle lepiej, że są ludzie, którzy pokazują, że można. Można zrobić bardzo dużo, że nasze życie wcale nie musi się zamykać w obliczanie wymienników i obliczaniu godziny, kiedy trzeba zmierzyć poziom cukru, tylko że naprawdę można zrobić bardzo dużo innych rzeczy. Nie bójmy się marzyć. Każdy cel, każde marzenie jesteśmy w stanie osiągnąć, tak jak zdrowa osoba. Możemy sięgać po marzenia te najbardziej odległe, te nieprawdopodobne, o których myślimy, że się nie udadzą - mówił Damian Kordas w programie "Pogadajmy o cukrzycy" na portalu mojacukrzyca.org w 2020 roku.

Damianowi życzymy dużo zdrowia i sił! Uważajcie na siebie i dbajcie o swoje zdrowie!

Pogadajmy o cukrzycy z Damianem Kordasem

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Cukrzyca dała o sobie znać. 30-letni Damian Kordas jest po przeszczepie nerki
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line