Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Możliwe przejściowe niedobory leku Ozempic również w 2024 roku

źródło: komunikat Novo Nordisk, dodano: 4 stycznia 2024 r.

Polski przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego, firmy Novo Nordisk A/S, w uzgodnieniu z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, przekazał informacje, że pomimo stałego dostarczania leku Ozempic® na polski rynek, firma Novo Nordisk spodziewa się lokalnych i przejściowych niedoborów leku Ozempic® również w 2024 roku.

Ograniczenie dostępności leku Ozempic® spowodowane jest nieustająco bezprecedensowym popytem i trudno jest określić, kiedy będzie możliwe jego pełne zaspokojenie. Sytuacja nie jest wynikiem jakichkolwiek wad jakościowych produktu ani innych kwestii dotyczących bezpieczeństwa jego stosowania.

Ozempic® (semaglutyd) 0,25 mg, 0,5 mg, 1 mg, roztwór do wstrzykiwań w fabrycznie napełnionym wstrzykiwaczu: ograniczenia dostępności

W związku z zaistniałą sytuacją firma Novo Nordisk prosi fachowych pracowników ochrony zdrowia o:
 • Poinformowanie pacjentów o możliwych trudnościach z zakupem leku. Nieprzyjęcie zaplanowanej dawki leku może mieć negatywne następstwa kliniczne, takie jak hiperglikemia.
 • Firma sugeruje również priorytetyzowanie pacjentów, którzy rozpoczęli już leczenie lekiem Ozempic® w stosunku do chorych, którzy dotychczas niestosowali terapii lekiem Ozempic®.
Przypominamy również, że produkt leczniczy Ozempic® jest wskazany do stosowania u dorosłych z niedostatecznie kontrolowaną cukrzycą typu 2 łącznie z odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym:
 • w monoterapii, u pacjentów, u których stosowanie metforminy jest niewskazane ze względu na nietolerancję lub istniejące przeciwwskazania,
 • w skojarzeniu z innymi produktami leczniczymi stosowanymi w leczeniu cukrzycy.
Stosowanie tego produktu w innym celu niż wskazany powyżej, w tym do kontrolowania masy ciała u pacjentów bez cukrzycy, oznacza stosowanie leku poza wskazaniami. W obecnej sytuacji prowadzi to do zwiększenia ryzyka niedostępności produktu Ozempic® dla docelowej grupy pacjentów.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Działania niepożądane, w tym błędy medyczne, dotyczące stosowania produktu leczniczego Ozempic® lub innych produktów firmy Novo Nordisk należy zgłaszać do Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o. (adres email: ipspoland@novonordisk.com) lub za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa
Tel.: +48 22 49 21 301
Faks: +48 22 49 21 309
strona internetowa https://smz.ezdrowie.gov.pl

Polski oddział podmiotu odpowiedzialnego, firmy Novo Nordisk A/S, będzie ściśle monitorować sytuację i informować odpowiednie instytucje, jeśli sytuacja ulegnie zmianie. Firma pracuje w sposób wytężony nad zapewnieniem dostaw leku Ozempic® i zminimalizowaniem skutków zwiększonego popytu.

W przypadku pytań można kontaktować się z firmą:
Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 46
02-255 Warszawa
Tel. +48 22 444 900
Adres email: informacja@novonordisk.comJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Możliwe przejściowe niedobory leku Ozempic również w 2024 roku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line