Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Ważna informacja dla użytkowników aplikacji mylife CamAPS FX

źródło: notatka ET5604-mylife-user, dodano: 16 listopada 2023 r.

Firma CamDiab Ltd wydawała pilny komunikat dotyczący bezpieczeństwa stosowania produktu mylife CamAPS FX. Wiadomość dotyczy aplikacji mylife CamAPS FX w wersji 1.4 (174) oraz wszystkich wcześniejszych wersji. W opisanej sytuacji nie wystąpiły żadne problemy z pompą insulinową mylife YpsoPump. Zidentyfikowano błąd oprogramowania aplikacji mylife CamAPS FX w wersji 1.4 (174) oraz w wersjach wcześniejszych, polegający na dwukrotnym podaniu bolusa. Szczegóły w komunikacie.

Opis problemu

Zidentyfikowano błąd oprogramowania aplikacji mylife CamAPS FX w wersji 1.4 (174) oraz w wersjach wcześniejszych, polegający na dwukrotnym podaniu bolusa.

Błąd ten występuje niezwykle rzadko, ale może prowadzić do wielokrotnego podania bolusa standardowego insuliny uruchamianego z poziomu aplikacji. Dotychczas zgłoszono jeden taki przypadek. Po przeprowadzeniu analizy okazało się, że problem wynikał z nieoczekiwanego uruchomienia funkcji systemu operacyjnego, która ponownie rozpoczynała odliczanie podania bolusa. W obecnej wersji CamAPS FX ochrona przed wielokrotnym odliczaniem na początku podawania bolusa była już dostępna, ale nie uwzględniała tego konkretnego scenariusza, w którym odliczanie jest uruchamiane w wąskim oknie czasowym (1 sekunda) po zakończeniu pierwszego odliczania.

W celu rozwiązania tego błędu zaktualizowaliśmy oprogramowanie, wprowadzając zabezpieczenia, które uniemożliwiają uruchomienie odliczania podania bolusa więcej niż jeden raz, niezależnie od okoliczności. Dodaliśmy również dodatkowe, silne zabezpieczenie, które uniemożliwia podanie bolusa w ciągu 1 minuty od poprzedniego bolusa.

Zabezpieczenie to zapobiegnie w powtarzaniu się tego problemu, nie ograniczając jednocześnie użytkowników w uruchamianiu bolusów w odpowiednim czasie, co jest konieczne do efektywnego zarządzania cukrzycą. Te zmiany oprogramowania zostały dodane do wersji aplikacji 1.4 (175).

Podkreślamy, że w opisanej powyżej sytuacji nie wystąpiły żadne problemy z pompą insulinową mylife YpsoPump.

Potencjalne zagrożenie

Podanie podwójnego bolusa może prowadzić do dostarczenia nadmiernej ilości insuliny, a w konsekwencji potencjalnego wystąpienia hipoglikemii.

Co należy zrobić?

  1. Sprawdź wersję aplikacji mylife CamAPS FX, której używasz (Menu główne aplikacji>O nas>(UI)1.4(xxx)). Jeśli korzystasz z wersji 1.4 (175) lub nowszej, nie jest konieczne wykonanie żadnej czynności.

  2. Dla użytkowników wersji 1.4 (173) i 1.4 (174) lub wcześniejszych, prosimy o zaktualizowanie do nowej wersji mylife CamAPS FX 1.4 (175), dostępnej w sklepie Google Play. Zaktualizowana wersja zawiera to dodatkowe zabezpieczenie.

  3. Wszystkie wcześniejsze wersje zostaną wycofane z dniem 15 grudnia 2023 roku.
W firmie CamDiab najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowników. Firma zobowiązuje się do dostarczania bezpiecznego i efektywnego systemu podawania insuliny w cyklu zamkniętym.

W przypadku pytań lub potrzeby pomocy, prosimy o kontakt z infolinią Ypsomed. Numery infolinii Ypsomed można znaleźć na stronie: www.mylife-diabetescare.comJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Ważna informacja dla użytkowników aplikacji mylife CamAPS FX
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line