Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Cukrzyca: wczesne wykrycie, nowoczesne leczenie - debata on-line - 7 listopada 2023 r.

źródło: informacja Organizatora, dodano: 3 listopada 2023 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Debata "Cukrzyca: wczesne wykrycie, nowoczesne leczenie" nie może przejść bez echa. Specjaliści zajmujący się diagnostyką i terapią cukrzycy podsumują dotychczasowe osiągnięcia w dostępie do opieki diabetologicznej i wskażą na czekające nas wyzwania. Zapraszamy Was serdecznie do udziału w specjalnym wydarzeniu z okazji Światowego Dnia Cukrzycy 2023, które odbędzie się na Medonet już 7 listopada o godz. 12:00.

Każdy słyszał o cukrzycy, ale ile naprawdę wie o chorobie nazwanej pierwszą niezakaźną epidemią w historii? Na świecie co 6 sekund z powodu cukrzycy lub jej następstw umiera jeden człowiek. W Polsce choruje na nią ponad 3 miliony osób, a prognozy mówią, że do 2030 r. liczba ta wzrośnie o kolejny milion. Edukacja, profilaktyka i poszerzenie świadomości ryzyka cukrzycy stanowią wyzwanie nie tylko dla medyków, ale i pacjentów.


Polskie Towarzystwo Diabetologiczne inicjuje dyskusję na temat zapewnienia chorym na cukrzycę jak najlepszej opieki. Debata, organizowana przez PTD, pod patronatem Medonet.pl i honorowym patronatem ministra zdrowia, akcentuje przypadający w listopadzie Światowy Dzień Cukrzycy. Złożą się na nią trzy prowadzone przez ekspertów panele poświęcone aktualnej sytuacji w dziedzinie profilaktyki i diagnostyki cukrzycy, leczenia i monitorowania oraz prewencji powikłań cukrzycy.

Obok lekarzy i pielęgniarek wezmą w niej udział pacjenci, decydenci oraz goście specjalni - znane osoby zmagające się z cukrzycą: Jerzy Magiera, edukator i założyciel portalu mojacukrzyca.org oraz Maja Makowska, znana w sieci jako Sugar Woman, która od lat inspiruje osoby z cukrzycą do uprawiania sportu, sama trenując z sukcesami triathlon, mimo cukrzycy typu 1. Odsłonimy kulisy działania systemu opieki zdrowotnej, współczesnej diagnostyki, opowiemy o innowacjach w terapii, praktyce medycznej i pielęgniarskiej oraz edukacji diabetologicznej.

Dołącz po najnowszą wiedzę o zapobieganiu oraz leczeniu cukrzycy. Masz ją w zasięgu ręki. Wystarczy darmowa rejestracja. Zarejestruj się do udziału on-line!Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Cukrzyca: wczesne wykrycie, nowoczesne leczenie - debata on-line - 7 listopada 2023 r.
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line