Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Pończochy kompresyjne w profilaktyce przewlekłej niewydolności żylnej

Artykuł sponsorowany, dodano: 30 października 2023 r.

Pończochy kompresyjne są przeznaczone nie tylko dla osób, które cierpią już na przewlekłą niewydolność żylną, ale także dla tych, który chcą zapobiegać rozwojowi tego schorzenia. Są one szczególnie istotne dla wszystkich, którzy wykonują siedzącą lub stojącą pracę. By zmniejszyć ryzyko zachorowania, warto jednak pamiętać także o przestrzeganiu innych zaleceń.

Czym są pończochy kompresyjne?

Pończochy kompresyjne są jednym z wyrobów medycznych stosowanych w kompresjoterapi, czyli terapii uciskowej. Produkty te wykorzystywane są w przypadku różnych schorzeń, takich jak na przykład żylaki. Zalecane są one osobom w trakcie leczenia i rekonwalescencji po przebytym zabiegu. Pończochy uciskowe stosuje się jednak również w celach zapobiegania powstawaniu chorób. Wyroby te mogą bowiem być jednym z elementów wykorzystywanych profilaktycznie u osób, które mają predyspozycje do pojawienia się przewlekłej niewydolności żylnej.

Dolegliwość ta spowodowana jest niewydolnością zastawek żylnych. Choć zwykle dostrzegamy głównie jej objawy estetyczne, takie jak na przykład przebarwienia, pajączki i żylaki, to w rzeczywistości powoduje ona wiele zagrożeń i wpływa na obniżenie komfortu życia. Warto więc stosować elementy profilaktyki, takie jak pończochy kompresyjne, które zmniejszają szansę na wystąpienie choroby. Kto jest jednak najbardziej zagrożony przewlekłą niewydolnością żylną i powinien szczególnie mocno zatroszczyć się o wykorzystywanie metod, które zapobiegają schorzeniu?

Pończochy uciskowe w pracy stojącej i siedzącej

Choć pojawienie się przewlekłej niewydolności żylnej może mieć wiele przyczyn, to jednym z czynników, które zwiększają szansę na wystąpienie choroby, jest praca stojąca lub siedząca. Z tego powodu warto zadbać o częste zmienianie pozycji oraz robienie przerw w pracy. Nie w każdej sytuacji jest to jednak możliwe. Właśnie dlatego osoby, które wykonują zajęcie wymagające długotrwałego przebywania w jednej pozycji, powinny szczególnie mocno zastanowić się nad zastosowaniem rozwiązań takich jak pończochy uciskowe na żylaki.

Pończochy uciskowe na żylaki jako jeden z elementów profilaktyki

Pończochy kompresyjne są wskazywane jako jeden z elementów profilaktyki przewlekłej niewydolności żylnej, ale należy pamiętać także o innych zaleceniach. Przede wszystkim niezwykle ważna w zapobieganiu temu schorzeniu - jak i wielu innym chorobom - jest regularna aktywność fizyczna. Należy także dbać o utrzymanie odpowiedniej masy ciała.


Wiele czynników zwiększających ryzyko jest także związanych z naszym trybem życia. Aby zatroszczyć się o zdrowie nóg, warto więc ograniczyć noszenie butów na wysokim obcasie. Jako element profilaktyki wymieniane jest także unikanie zbyt długiego przebywania na słońcu oraz gorących kąpieli. Jeżeli zależy nam na skutecznym zmniejszeniu szansy na zachorowanie, warto zarówno nosić pończochy kompresyjne, jak i wprowadzić właściwe zmiany w stylu życia. Należy jednak pamiętać o tym, by wszystko konsultować z lekarzem, który pomoże w oszacowaniu ryzyka i dobraniu właściwych środków zaradczych.

Źródło: https://www.ciop.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Pończochy kompresyjne w profilaktyce przewlekłej niewydolności żylnej
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line