Komitet Naukowy i Organizatorzy Pediatrycznej Akademii Diabetologii zapraszają do udziału w XII Pediatrycznej Akademii Diabetologii (PAD). Podczas minionej edycji PAD spotkanie odbyło się pierwszy raz w Łodzi, w Hotelu Ambasador Premium. Nowe miejsce i Łódź spodobała się uczestnikom, dlatego w tym roku Akademia odbędzie się także w Łodzi, tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia, tj. 1-2.12.2023. Wydarzenie adresowane jest do całych diabetologicznych zespołów terapeutycznych: lekarzy, diabetologów, endokrynologów-diabetologów dziecięcych, pielęgniarek, edukatorów zdrowotnych, dietetyków oraz psychologów.
Utrzymująca się wysoka liczba uczestników (ponad 400 uczestników w 2022 r.) utwierdza Organizatorów w przekonaniu, że te spotkania są potrzebne, tym bardziej, że jest to jedyna w Polsce Konferencja skupiająca wszystkie osoby zajmujące się kompleksowym leczeniem dzieci, młodzieży i młodych osób z cukrzycą.
"Podczas PAD koncertujemy się na ciągłym postępie, jaki dokonuje się w leczeniu cukrzycy u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych w Polsce z uwzględnieniem znaczenia benchmarkingu w podnoszeniu jakości opieki diabetologicznej. W tym roku chcemy skoncentrować się na problemie tranzycji z diabetologicznej poradni pediatrycznej do poradni internistycznej. Chcemy się również skupić na organizacji edukacji i opieki psychologicznej nad osobą z cukrzycą i jej rodziną. Drugi dzień naszej Konferencji chcemy przeznaczyć na zajęcia warsztatowe w grupach: dla lekarzy, edukatorów, dietetyków i psychologów. Tradycyjnie zaprezentowane będą planowane modyfikacje Zaleceń PTD na rok 2024. - Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Szadkowska - Przewodnicząca Sekcji Pediatrycznej PTD.
Wydarzenie jest skierowane w szczególności do osób upoważnionych do wystawiania recept i osób prowadzących obrót produktami leczniczymi w rozumieniu art. 52 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 6 września 2001r. prawa farmaceutycznego oraz innych osób związanych zawodowo z tematyką Wydarzenia
Warunkiem udziału w konferencji jest poprawna rejestracja (kliknij tutaj). Osoby, które nie posiadają numeru prawa wykonywania zawodu zobligowane są do przesłania zaświadczenia.
Opłata konferencyjna (udział stacjonarny lub online):
- lekarze - 150 zł
- pozostali uczestnicy - 100 zł
Szczegółowy program Spotkania będzie dostępny wkrótce. Hybrydowa forma konferencji pozwoli na udział w spotkaniu tym, którzy z racji obowiązków zawodowych czy rodzinnych nie będą mogli przyjechać do Łodzi.