Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Laser frakcyjny - dlaczego warto skorzystać z zabiegu tym rodzajem lasera?

Artykuł sponsorowany, dodano: 2 października 2023 r.

Laseroterapia uznawana jest obecnie za jedną z najskuteczniejszych metod wykorzystywanych w gabinetach medycyny estetycznej do likwidacji niemal wszystkich mankamentów urody - od zbędnego owłosienia, przez ujędrnianie i przywracanie skórze młodszego wyglądu, na usuwaniu niedoskonałości skóry np. w postaci blizn. Zabiegi z wykorzystaniem lasera cechuje nie tylko wysoka skuteczność, ale i bezinwazyjność, bezpieczeństwo i krótki okres rekonwalescencji. Na czym polega działanie lasera frakcyjnego i dlaczego warto z niego skorzystać?

Co to jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjny https://neonia.com.pl/laseroterapia/laser-frakcyjny-resurfacing/ to rodzaj lasera, którego nazwa pochodzi od słowa "frakcja", czyli oddziaływanie na określony fragment, a nie na całą powierzchnię skóry. W tym tkwi właśnie istota działania lasera frakcyjnego - emituje on wiązkę światła w sposób selektywny na wybrany fragment skóry, a nie na całą jej powierzchnię. Dodatkowo dochodzi do wywołania mirkonakłuć, a w konsekwencji do powstania mikrouszkodzeń.

Lasery frakcyjne dzielą się na:
 • lasery frakcyjne ablacyjne,
 • lasery frakcyjne nieablacyjne.
Mechanizm ich działania różni się głębokością i intensywnością. Laser frakcyjny ablacyjny wnika głęboko w warstwy skóry, a woda natychmiast zostaje podgrzana i odparowana. W ten sposób dochodzi do ablacji, czyli zniszczenia wybranej części naskórka, który pobudza się do regeneracji. Laser frakcyjny nieablacyjny działa na wewnętrzną warstwę skóry, ale nie narusza skóry właściwej i warstwy rogowej. Pobudzana jest produkcja kolagenu, a okres rekonwalescencji jest znaczenie krótszy niż w przypadku lasera ablacyjnego.

Wskazania do lasera frakcyjnego?

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są szczególnie polecane pacjentom, którzy borykają się z:
 • bliznami, w tym pooperacyjnymi, pooparzeniowymi, potrądzikowymi,
 • rozstępami,
 • zmarszczkami,
 • wiotkością i utratą jędrności skóry,
 • przebarwieniami i niejednolitym kolorem skóry,
 • rozszerzonymi porami.

Jakie są korzyści z zastosowania lasera frakcyjnego?

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów wykorzystujących działanie lasera frakcyjnego? Korzyści płynących z laseroterapii jest wiele. Do najważniejszych zaliczyć można skuteczność i bezpieczeństwo. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego, choć dla osiągnięcia najbardziej zadowalających rezultatów na ogół polecane jest wykonanie serii kilku z nich. Ile zabiegów należy zatem wykonać? Szczegóły każdorazowo należy ustalić z lekarzem, zależą one bowiem od tego, jaki obszar ma być objęty laseroterapią i jaki jest jej cel.

Zabiegi laserowe https://neonia.com.pl/laseroterapia/ z użyciem głowicy frakcyjnej uznawane są ponadto za mało bolesne. Niezwykle istotne jest także poddawanie działaniu lasera jedynie wybranej części ciała i powodowanie strefowych, kolumnowych urazów termicznych. To właśnie dzięki temu skóra szybciej się goi i tym samym szybciej ulega regeneracji, a ryzyko powikłań jest znacznie mniejsze.

Warto także podkreślić, że lasery frakcyjne różnią się między sobą parametrami pracy urządzenia, przez co zwiększa się spektrum ich zastosowania. Dla przykładu laser frakcyjny CO2 jest doskonałym sposobem na usuwanie precyzyjnych zmian np. kaszaków, ale jego zastosowanie na większym obszarze skóry wiąże się z ryzykiem zaistnienia negatywnych skutków - trudniej bowiem kontrolować jego moc. Dlatego też do zabiegów na bardziej rozległej części skóry polecany jest laser frakcyjny erbowo-yagowy, którym można emitować precyzyjną falę.

Zabiegi laserem frakcyjnym można wykonać w https://neonia.com.pl/Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Laser frakcyjny - dlaczego warto skorzystać z zabiegu tym rodzajem lasera?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line