Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Choroby cywilizacyjne, choroby tabu - pobierz darmowego PDFa!

źródło: MediaPlanet, info. własna, dodano: 29 września 2023 r.

Prezentujemy nowe materiały w ramach kampanii edukacyjno-merytorycznej "Choroby cywilizacyjne. Choroby tabu". Nadrzędnym celem kampanii jest edukowanie społeczeństwa na temat chorób cywilizacyjnych i wstydliwych, ze szczególnym naciskiem na obszar diabetologiczny. W obecnej edycji zwrócono uwagę na sytuację pacjentów, a także ich rodzin. Celem projektu jest budowanie społecznej świadomości na temat roli badań okresowych, wczesnej diagnostyki, prewencji oraz dostępnych metod leczenia. W ramach kampanii porozmawiano z przedstawicielami ochrony zdrowia oraz ekspertami. Publikacja została objęta patronatem portalu mojacukrzyca.org. Zachęcamy do pobierania darmowego PDFa z materiałami!

Kampania edukacyjno-merytoryczna "Choroby cywilizacyjne. Choroby tabu" miała premierę 28 września 2023 roku w prenumeracie online dziennika Gazety Wyborczej oraz na portalach www.byczdrowym.info oraz www.jakzyczcukrzyca.pl. Także i u nas można za darmo pobrać PDFa z materiałami i ciekawymi artykułami.

W tekście pt. "Ludzie muszą mieć większą wiedzę o chorobach tabu" o tabu w życiu chorych rozmawiamy z Rafałem Gęburą, twórcą internetowym, autorem internetowego programu "7 metrów pod ziemią". Świadomość i wiedza na temat wielu chorób, również tych określanych mianem "tabu", jest w społeczeństwie niewystarczająca. - mówi Rafał Gębura.

W najnowszej publikacji m.in.:
 • Jak zmiana stylu życia może wpłynąć na zdrowie twojego organizmu? Prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
 • Dokuczliwy ból brzucha i częste wizyty w toalecie? Sprawdź, czy jelita nie chorują. Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska
 • Czas na kolejne rewolucyjne zmiany w leczeniu cukrzycy. Co tym razem? Prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak
 • Codzienne życie osoby z cukrzycą - jak jest naprawdę? Jerzy Magiera
 • Cukrzyca - choroba cywilizacyjna XXI wieku. Anna Śliwińska
 • Jak zadbać o pacjentów kardiologicznych i diabetologicznych? Prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski

Pobierz darmowego PDFa!


Kliknij tutaj, aby pobrać PDFa!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~andrzej  IP: 89.64.10.xxx(2023-10-02 19:33:44)
Przyczyną tzw. chorób cywilizacyjnych jest ZATRUTA żywność w zachodnich sieciówkach na terenie Polski. Aby to osiągnąć KORPORACJE zachodnie w pierwszej kolejności zlikwidowały polskie zdrowe rolnicwto.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Choroby cywilizacyjne, choroby tabu - pobierz darmowego PDFa!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line