Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Na Oddział Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii GCZD w Katowicach trafiły nowe tablety

źródło: Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II, dodano: 21 września 2023 r.

Dzisiaj na Oddział Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach trafiło 15 nowych tabletów, które posłużą pacjentom w leczeniu cukrzycy. Na tabletach zostało zainstalowane niezbędne oprogramowanie służące do zarządzania chorobą oraz aplikacje ograniczające niewłaściwe wykorzystanie aplikacji. Urządzenia zostały ufundowane przez firmy Diabetyk24 i Proglikemia.

Tablety i inne urządzenia mobilne pełnią w leczeniu cukrzycy bardzo istotną rolę. Pomagają pacjentom w regularnym przyjmowaniu leków i insuliny, częstych kontrolach glikemii, ścisłym zarządzaniu dietą i konsekwentnych ćwiczeniach. Aplikacje mobilne dla osób z cukrzycą nie tylko ułatwiają codzienne życie pacjenta, ale również umożliwiają komunikację między użytkownikiem a personelem medycznym.


Edukacja małych pacjentów, ich rodziców i opiekunów to podstawa na początku leczenia cukrzycy typu pierwszego. Pacjenci ze świeżo ujawnioną cukrzycą najbardziej potrzebują wsparcia. W tabletach wgrane są prezentacje, by wspomóc edukację terapeutyczną dzieci i rodziców. To, co zapisują w zeszytach, mają również w tych tabletach w postaci prezentacji. Mogą sobie to odtworzyć, przypomnieć, zrobić notatki i przygotować się na następny dzień edukacji, bo ona jest podzielona. Wiadomo, że w jednym dniu wszystkiego nie powiemy - mówi dla radia RMF.FM Ewa Borowiak-Zielińska, koordynatorka edukacji diabetologicznej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II trafiło 15 takich urządzeń. 12 z nich ufundowała firma Diabetyk24, a kolejne 3 urządzenia spółka Proglikemia. Ich łączna wartość to ponad 27 tys. zł.


Tablety będą miały zainstalowane całe niezbędne oprogramowanie służące do zarządzania chorobą. Będą też mały ograniczenia, które uniemożliwią korzystanie z urządzeń niezgodnie z przeznaczeniem.

Spotkania edukacyjne odbywają się na Oddziale Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii GCZD od poniedziałku do piątku. Pielęgniarki przygotowują pacjentów do samokontroli czy obsługi pomp insulinowych. Przez siedem dni w tygodniu z pacjentami pracują też dietetycy. Przygotowują pacjentów do codziennego funkcjonowania, pokazują, jak komponować posiłki, jak dobrze się odżywiać, żeby glikemia była jak najlepsza - mówi dla RMF.FM Ewa Borowiak-Zielińska.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Na Oddział Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii GCZD w Katowicach trafiły nowe tablety
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line