Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

W Polsce kilkuset sportowców ma cukrzycę typu 1. Tam nie ma taryfy ulgowej. Rozmowa z dr Andrzejem Gawreckim

źródło: Medexpress.pl, dodano: 12 września 2023 r.

Temat aktywności fizycznej jest niezwykle ważny dla całego społeczeństwa. Ruch jest szczególnie istotny w przypadku pacjentów z cukrzycą, niezależnie od typu choroby i rodzaju terapii. Każda osoba z cukrzycą powinna być aktywna fizycznie. O roli ruchu, edukacji diabetologicznej i nowoczesnym leczeniu mówi dr hab. n. med. Andrzej Gawrecki, diabetolog z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Szpital Miejski im. F. Raszei w Poznaniu. Rozmowę przeprowadziła redaktor naczelna serwisu Medexpress.pl Pani Iwona Schymalla.

Sport jest ważnym elementem zarządzania cukrzycą. Pomaga kontrolować poziom cukru we krwi, poprawia wrażliwość na insulinę i ogólnie wpływa na zdrowie. Osoby z cukrzycą powinny wybierać odpowiednie rodzaje sportu i monitorować swoje poziomy cukru przed, w trakcie i po aktywności fizycznej, aby uniknąć skoków glukozy we krwi. Ważne jest również zachowanie ostrożności w przypadku aktywności wysiłkowych i konsultacja z lekarzem lub specjalistą ds. cukrzycy w celu ustalenia odpowiednich zaleceń dotyczących sportu i diety.

- W historii ludzkości, żadne pokolenie nie było tak mało aktywne jak nasze (...). Wyzwaniem dla nas jest to, aby aktywność fizyczna stała się modna od dziecka (...). W Polsce mamy kilkuset sportowców - w sporcie wyczynowym, we wszystkich dyscyplinach, z cukrzycą typu I. To daje ogromną nadzieję pacjentom - mówi dr hab. n. med. Andrzej Gawrecki.

Rozmowa z dr Andrzejem Gawreckim


Bądź aktywny! 5 jesiennych sportów dla cukrzyków

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~prawda  IP: 95.49.182.xxx(2023-09-19 09:10:06)
Nie ma się co dziwić, że dzieci i młodzież nie rusza się. Rodzice dają własnym dzieciom smartfony, a rząd laptopy. Rozdajcie jeszcze chipsy i kolę, na pewno będą zdrowe.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: W Polsce kilkuset sportowców ma cukrzycę typu 1. Tam nie ma taryfy ulgowej. Rozmowa z dr Andrzejem Gawreckim
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line