Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Cukrzyca nie musi ograniczać marzeń. Letnie spotkania Sugar Woman z podopiecznymi Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą

dodano: 11 września 2023 r.

Wrzesień już na dobre zagościł w kalendarzu. To czas powrotu do codziennych obowiązków. Jednak wspomnienie tegorocznego lata, zwłaszcza dla podopiecznych Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą niesie ze sobą wiele radości i pozytywnych myśli. Maja Makowska Sugar Woman - diabetyczka, zawodniczka - kolarka i triathlonistka, wielokrotna uczestniczka zawodów IronMan, reprezentantka Dexcom Warriors odwiedziła uczestników letniego Turnusu Rodzinnego w Dąbkach oraz podopiecznych Turnusu Młodzieżowego w Ustroniu Morskim zorganizowanego przez Fundację dla Dzieci z Cukrzycą. Było to wyjątkowe spotkanie motywujące dla młodych diabetyków oraz ich najbliższych.

Blisko 120 uczestników - Turnusu Rodzinnego w Dąbkach oraz Turnusu Młodzieżowego w Ustroniu Morskim miało okazję spotkać się z Mają Makowską, znaną jako Sugar Woman. Podczas tych spotkań Maja dzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z cukrzycą typu 1, opowiadała o wyzwaniach, celach oraz zmaganiach sportowych i codziennym życiu diabetyczki.


Sugar Woman opowiedziała o tym jak mierzyła się z chorobą na początku diagnozy, gdy była 8-letnią dziewczynką, jak zareagowała rodzina, jak przewartościowało się jej życie, a jak to wygląda teraz. Maja opowiedziała również o swoich doświadczeniach z zawodów sportowych, w tym z ukończonego z sukcesem podwójnego IronMan w Klagenfurcie. Zachęcała uczestników do regularnej aktywności fizycznej i opowiedziała o swoich planach związanych z kolejnymi wyzwaniami sportowymi.

W drugiej części spotkania Maja zaprosiła uczestników na plażę, gdzie przeprowadziła z chętnymi autorski trening. Był to doskonały sposób, aby pokazać, że cukrzyca nie musi ograniczać aktywności fizycznej. Wszyscy razem ćwiczyli, robili wspólne zdjęcia, wymieniali się uściskami i rozmawiali. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń, radości, uśmiechu i motywacji! Wszyscy zapamiętają go na długo!


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

System ciągłego monitorowania poziomu glukozy Dexcom G6 wskazany do stosowania u osób od 2. roku życia, w tym również u ciężarnych kobiet. System Dexcom G6 zaprojektowano, aby zastąpić testy z opuszek palców do oznaczania poziomu glukozy, stosowane do celów podejmowania decyzji dotyczących leczenia; Producent: Dexcom, Inc.; Autoryzowany przedstawiciel: MDSS GmbH; Oficjalny dystrybutor Dexcom w Polsce i podmiot prowadzący reklamę: Proglikemia Sp. z o.o.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Cukrzyca nie musi ograniczać marzeń. Letnie spotkania Sugar Woman z podopiecznymi Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line