Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

'Uzależnienie' od jedzenia - od badacza do praktyka

źródło: informacja prasowa, dodano: 4 września 2023 r.

Badanie nałogów Polaków z 2022r. wskazuje, że nałogowe objadanie się jest już trzecim głównym nałogiem Polaków zaraz po alkoholu i nikotynie oraz najczęstszym nałogiem wśród Polek. Fundacja FitMIND razem ze Studenckim Kołem Naukowym Psychologii Zdrowia pragnie zaprosić do udziału w konferencji "Uzależnienie" od jedzenia - od badacza do praktyka.

Dyskusje w obszarze nauki o żywieniu, między innymi psychodietetyki czy otyłości wskazują na konstrukt zwany food adiction - uzależnienie od jedzenia. Uzależnieniem od jedzenia określa się wzorzec jedzenia wysokokalorycznych pokarmów, który w swoim obrazie i konsekwencjach przypomina uzależnienia od substancji psychoaktywnych (Poprawa i in., 2020). Nie jest co prawda odrębną jednostką chorobową, ale posiada status syndromu obserwowanego w praktyce klinicznej (Davis, 2014; Fortuna, 2012). Wciąż pojawiają się sprzeczne głosy, jakoby syndrom ten nie mógł funkcjonować, gdyż mamy taką jednostkę jak zaburzenia odżywiania.

Cel konferencji

Bazując na aktualnej wiedzy, celem konferencji jest poszerzenie wiedzy dotyczącej uzależnienia od jedzenia w grupie specjalistów, również tych z zakresu żywienia (dietetycy, psychologowie, psychoterapeuci, lekarze) oraz wśród studentów planujących swoją ścieżkę zawodową w tym temacie.

Zapisz się już dzisiaj: https://fundacja.fitmind.pl/konferencja
 • Data: 23-24 września
 • Miejsce: Online
 • Tematyka: "Uzależnienie" od jedzenia - od badacza do praktyka
 • Uczestnicy: Eksperci z różnych dziedzin nauki, studenci oraz osoby zainteresowane tematyką uzależnień oraz zdrowia
 • Cel charytatywny: Dochód z konferencji zostanie przeznaczony na produkcję filmu dokumentalnego poświęconego problematyce uzależnienia od jedzenia
Więcej informacji: www.facebook.com/fundacjafitmind oraz fundacja.fitmind.plJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: 'Uzależnienie' od jedzenia - od badacza do praktyka
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line