Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Ważne informacje dotyczące ekranu Danych bolusa Menedżera zarządzania leczeniem cukrzycy Accu-Chek Solo

źródło: URPL, dodano: 18 lipca 2023 r.

Firma Roche Diabetes Care skierowała do dystrybutorów i sprzedawców detalicznych notatkę dotycząca bezpieczeństwa Menedżera zarządzania leczeniem cukrzycy Accu-Chek Solo. Firma Roche Diabetes Care informuje o dobrowolnie podjętych działaniach naprawczych dotyczących instrukcji obsługi Menedżera zarządzania leczeniem cukrzycy Accu-Chek Solo, aby promować bezpieczne i niezawodne korzystanie z systemu pompy zgodnie z przeznaczeniem.

"Jako że bezpieczeństwo klientów stanowi dla nas najwyższy priorytet, niniejszym informujemy o potencjalnym ryzyku związanym z ekranem Danych bolusa w aktualnych wersjach Menedżera zarządzania leczeniem cukrzycy Accu-Chek Solo. W ramach nieustannego monitorowania jakości stwierdziliśmy, że po wprowadzeniu ponad 256 bolusów na ekranie Danych bolusa występuje błąd skutkujący wyświetlaniem nieprawidłowych danych. Problem ten dotyczy wyłącznie wyświetlania danych na ekranie Danych bolusa. Na ekranie Rejestru głównego wszystkie dane są wyświetlane prawidłowo, a porady dotyczące bolusa i podawania działają poprawnie, dokładnie uwzględniając aktywną insulinę." - czytamy w notatce bezpieczeństwa z 2 czerwca 2023 r.

Następstwa tego problemu mogą wahać się od braku wpływu klinicznego po niepożądane zdarzenia zdrowotne, obejmujące hipoglikemię, ciężką hipoglikemię, hiperglikemię, ciężką hiperglikemię lub cukrzycową kwasicę ketonową (DKA).

W notatce umieszczono działania podjęte przez Roche Diabetes Care, a także zalecene działania. Notatkę opublikowano na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. POBIERZ CAŁĄ TREŚĆ NOTATKI (PDF) - kliknij tutaj.

W przypadku pytań warto skontaktowanie się z infolinią Działu Obsługi Klienta Roche Diabetes Care pod numerem +48 801 080 104 (w dni robocze w godzinach 8:00 - 16:00) i/lub na adres e-mail serwis.diabetologia@roche.com w razie jakichkolwiek dodatkowych pytań związanych z tą kwestią lub dotyczących obsługi systemu mikropompy Accu-Chek Solo.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Ważne informacje dotyczące ekranu Danych bolusa Menedżera zarządzania leczeniem cukrzycy Accu-Chek Solo
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line