Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Bezpłatne badanie przesiewowe dla osób z cukrzycą, nadciśnieniem i otyłością

źródło: informacja prasowa, dodano: 31 maja 2023 r.

W Polsce szacuje się, że przewlekła choroba nerek (PChN) występuje u 4,2 miliona osób. Aż 90% z nich nie wie o swojej chorobie. Statystycznie, wśród osób chorujących na PChN długość życia skraca się aż o 30%, a co roku przedwcześnie umiera blisko 80 tysięcy osób. W ramach programu "Nephrohero - wyścig z niewidzialnym wrogiem", pacjenci z grupy ryzyka mogą wykonać w sieci ALAB bezpłatne badania przesiewowe, by wcześnie wdrożyć zmiany w stylu życia i wprowadzić niezbędne leczenie.

Dlaczego mamy do czynienia z tak niepokojącymi statystkami? Przewlekła choroba nerek przez długi czas może przebiegać bezobjawowo, pozwalając pacjentowi prowadzić normalne życie. Dopiero w późniejszych stadiach choroby pacjent może odczuwać większe zmęczenie podczas wysiłku, spadek apetytu i w następstwie utratę masy ciała.

Nasze nerki pracują bez przerwy. Niestety, gdy pojawia się choroba, często nie dają żadnych charakterystycznych objawów. Wczesne wykrycie dysfunkcji ma kluczowe znaczenie. Większość pacjentów dowiaduje się o chorobie zbyt późno. Diagnostyka, leczenie, zwalczanie, czynników ryzyka przewlekłej choroby nerek może opóźnić jej rozwój nawet o kilkanaście lat. Stosując zalecenia, w zależności od momentu wykrycia choroby, można zyskać kilka a nawet kilkanaście lat normalnego życia, bez dializoterapii, czy też przeszczepienia nerki - mówi Ewa Ważna, nefrolożka, internistka w przychodni Doctor.One.

Pacjenci bardzo późno trafiają do lekarza specjalisty po odpowiednią pomoc, która mogłaby znacząco odroczyć konieczność inwazyjnego leczenia. Ze względu na rokowanie i przebieg choroby kluczowe jest szybkie rozpoznanie oraz stałe monitorowanie zdrowia pacjentów z czynnikami ryzyka, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, wiek czy palenie papierosów.

"Nephrohero - wyścig z niewidzialnym wrogiem" to projekt realizowany przez Doctor.One z inicjatywy Warsaw Health Innovations Hub ze wsparciem spółki AstraZeneca. WHIH to wspólna inicjatywa sektora publicznego - Agencji Badań Medycznych, podmiotów biznesowych i naukowych, której celem jest zwiększenie stabilności i odporności polskiego systemu zdrowia. AstraZeneca jest partnerem strategicznym tego projektu oraz fundatorem grantu dla Doctor.One - zwycięzcy pierwszego konkursu organizowanego przez WHIH. W ramach programu "Nephrohero - wyścig z niewidzialnym wrogiem", pacjenci z grupy ryzyka mogą wykonać w sieci ALAB bezpłatne badania przesiewowe, by wcześnie wdrożyć zmiany w stylu życia i wprowadzić niezbędne leczenie. Dzięki temu będą mogli spowolnić lub zatrzymać postęp choroby.

Zapisz się na bezpłatne badania w ramach programu Nephrohero i ciesz się zdrowiem dłużej! Na badania można się zapisywać do 31 lipca 2023 roku.

Więcej informacji o tym, jak to zrobić - pod linkiem: https://doctor.one/nephrohero/


Image by pch.vector on Freepik

Dodatkowe informacje:

Doctor.One to platforma stałej opieki medycznej, na której każdy pacjent ma swojego zaufanego lekarza, a każdy lekarz ma przestrzeń, by dbać o zdrowie swoich pacjentów. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi w bezpiecznym komunikatorze, pełniącym funkcję gabinetu lekarskiego, przywraca zaufaną relację lekarz-pacjent by skuteczniej utrzymywać miliony ludzi w zdrowiu. Doctor.One łączy lekarzy i pacjentów w modelu subskrypcyjnym, dzięki któremu lekarz może skupić się na efektywnym i długofalowym dbaniu o zdrowie swoich pacjentów, a pacjent może w każdej chwili napisać do swojego lekarza. Spółka powstała w maju 2021 roku, pozyskując do tej pory 12 mln PLN od międzynarodowych inwestorów na rozwój unikalnego podejścia do stałej opieki medycznej. W 2022 r. została uznana za najlepszy startup medyczny podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

ALAB laboratoria Sp. z o. o to najbardziej innowacyjna, najszybciej rozwijająca się sieć laboratoriów analiz medycznych i Punktów Pobrań dostępnych w każdym regionie Polski. Jako pierwsza w kraju: rozpoczęła automatyzację badań, wprowadziła podpis elektroniczny w dziedzinie poświadczania wyników i otrzymała europejski certyfikat jakości usług laboratoryjnych (PN-EN ISO 15189:2013-5). ALAB laboratoria jest prekursorem w dostarczaniu drogą powietrzną próbek do badań z wybranych szpitali do centralnego laboratorium medycznego w Warszawie. Portfolio firmy obejmuje blisko 4000 badań laboratoryjnych od badań podstawowych po wysokospecjalistyczne (w tym m.in. z zakresu patomorfologii, genetyki).


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Bezpłatne badanie przesiewowe dla osób z cukrzycą, nadciśnieniem i otyłością
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line