Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

Akcja Edukacja - program na żywo o cukrzycy, dzisiaj godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Jakie są najnowsze metody leczenia chorób oczu?

Artykuł sponsorowany, dodano: 30 maja 2023 r.

Dbanie o zdrowie oczu jest niezwykle istotne, gdyż wzrok jest jednym z najcenniejszych zmysłów, które mamy. Dzięki zdrowym oczom możemy cieszyć się pięknem świata i normalnie funkcjonować na co dzień. Niestety, choroby oczu mogą wpływać na naszą zdolność do widzenia, a nawet prowadzić do utraty wzroku. Na szczęście postęp medycyny i technologii przynosi nowe i innowacyjne metody leczenia chorób oczu. W artykule tym przyjrzymy się najnowszym osiągnięciom w dziedzinie opieki okulistycznej i dowiemy się, jakie metody są obecnie dostępne dla Pacjentów.

Najczęstsze choroby oczu

Choroby i schorzenia oczu to problem, który dotyczy coraz większej ilości osób. Wpływ na to ma nie tylko genetyka, ale także niewłaściwe dbanie o wzrok, częste spędzanie czasu przed monitorem, stres oraz ogólne przemęczenie. Poszczególne choroby mogą dotyczyć różnych struktur oka, a do najczęściej występujących zaliczamy:
 • zaćmę - schorzenie polegające na mętnieniu soczewki oka, co prowadzi do zaburzenia ostrości wzroku. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn utraty wzroku u osób starszych;
 • jaskrę - to grupa schorzeń oczu, charakteryzująca się uszkodzeniem nerwu wzrokowego, często spowodowana podwyższonym ciśnieniem wewnątrz gałki ocznej. Jaskra może prowadzić do stopniowej utraty pola widzenia;
 • zespół suchego oka - to stan, w którym oczy nie produkują wystarczającej ilości łez lub łzy są niewłaściwie zbudowane. Może to powodować uczucie suchości, podrażnienie i ogólne problemy ze wzrokiem;
 • zapalenie spojówek - to stan zapalny błony śluzowej, pokrywającej przednią część gałki ocznej i wewnętrzną powiekę. Powoduje zaczerwienienie, świąd, uczucie piasku w oczach i nadmierną łzawość;
 • zwyrodnienie plamki żółtej - to choroba związana z wiekiem, która prowadzi do uszkodzenia centralnej części siatkówki (plamki żółtej). Może powodować stopniową utratę ostrości widzenia.

Innowacyjne metody leczenia chorób oczu

Najnowsze metody leczenia długotrwałych chorób oczu umożliwiają przywrócenie zdrowia wielu Pacjentom oraz wpływają na poprawę jakości ich życia. Oczywiście rodzaj zastosowanej metody zależy od wielu czynników, przede wszystkim od choroby lub schorzenia, z którym zgłasza się Pacjent, jak również od indywidualnych preferencji i budowy oka, natomiast możemy wyróżnić kilka metod, które są cenione ze względu na swoją skuteczność, bezpieczeństwo oraz komfort ich przeprowadzenia.

Laserowa korekcja wzroku - nowe możliwości korekcji oczu

Choć laserowa korekcja wad oczu nie jest nową metodą, należy od niej zacząć, bowiem stale się rozwija i udoskonala, będąc niezwykle skuteczną. Na uwagę zasługuje laserowa korekta wad wzroku z wykorzystaniem techniki LASIK, pozwalająca osiągnąć jeszcze większą precyzję i skuteczność. Metoda ta umożliwia dokładne i bardziej kontrolowane przeprowadzenie procedury, minimalizując ryzyko powikłań i skracając czas rekonwalescencji. Z jej wykorzystaniem można pozbyć się krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu.

Iniekcje doszklistkowe

To procedura medyczna stosowana w leczeniu różnych schorzeń oczu, takich jak zaćma, jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej. Polega na wprowadzeniu odpowiedniego, specjalistycznego leku bezpośrednio do ciałka szklistego oka. Odbywa się to poprzez wykonanie niewielkiego nakłucia w gałce ocznej, przez które wprowadzana jest specjalna, cieniutka igła. Następnie lek jest wstrzykiwany bezpośrednio do obszaru szklistego.

Metoda ta może być stosowana w celu dostarczenia w głąb oka leków mających działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe lub przeciwkrwotoczne. Wśród popularnych i skutecznych preparatów do tego przeznaczonych wymienić należy Lucentis, Eylea oraz Jetrea.

Profesjonalne centrum okulistyczne

Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia, dlatego mając jakiekolwiek obawy dotyczące swojego wzroku lub po pojawieniu się jakikolwiek objawów wskazujących na problemy ze wzrokiem, należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą. Laguna Medical to centrum medyczne na Pomorzu, którego głównym obszarem działalności jest okulistyka. Każdy Pacjent otrzyma w nim fachową pomoc, dzięki czemu kompleksowo zadba o swoje oczy i wzrok. To miejsce, w którym stosowane są bezpieczne, komfortowe, a przede wszystkim skuteczne metody leczenia chorób i schorzeń oczu, przywracając ich prawidłowe funkcjonowanie oraz jakość widzenia.

Dzięki nieustannemu postępowi w dziedzinie medycyny i technologii, choroby oczu nie muszą już oznaczać utraty wzroku. Nowoczesne metody leczenia, takie jak iniekcje doszklistkowe oraz laserowa korekcja wzroku LASIK, oferują nadzieję na poprawę jakości życia osób dotkniętych chorobami oczu. Przełomowe technologie, które teraz stają się dostępne, zapewniają większą precyzję, skuteczność i możliwości regeneracji oczu. Dążąc do zdrowych oczu, warto śledzić postęp naukowy i korzystać z nowoczesnych metod, które mogą odmienić nasze życie.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Jakie są najnowsze metody leczenia chorób oczu?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line