Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Liposukcja kawitacyjna - rozbijanie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami

Artykuł sponsorowany, dodano: 25 maja 2023 r.

Liposukcja kawitacyjna to innowacyjna alternatywa dla tradycyjnej metody odsysania tłuszczu. Zastosowanie ultradźwięków pomaga w upłynnieniu i usunięciu tkanki tłuszczowej, a dodatkowo wpływa też na ujędrnienie obszaru poddawanego liposukcji. Ciało po liposukcji ultradźwiękowej szybko wraca do dobrej formy i prezentuje się atrakcyjnie. Wyjaśniamy, na czym polega ta metoda.

Na czym polega liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja kawitacyjna, czyli liposukcja ultradźwiękowa, to jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, procedura podobna do klasycznego odsysania tłuszczu, lecz dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, dużo mniej inwazyjna. Ultradźwięki ułatwiają usunięcie tkanki tłuszczowej i dodatkowo ujędrniają skórę.

Zabieg wykonywany jest przez chirurga w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Przed rozpoczęciem odsysania tłuszczu, pod skórę wprowadza się sondę emitującą ultradźwięki, która wprowadza komórki tłuszczowe w ruch. Prowadzi to do dokładnego odseparowania tłuszczu od struktur okalających - nerwów i naczyń krwionośnych. Pod wpływem ultradźwięków tłuszcz przybiera formę emulsji, dzięki czemu można go łatwiej usunąć za pomocą pompy ssącej.

Po liposukcji na ciele mogą pojawić się siniaki i obrzęk, który utrzymuje się do dwóch tygodni. Obszar, z którego usunięta została tkanka tłuszczowa, jest przez pierwsze dni tkliwy. Przez kilka tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego ubranka uciskowego, które wspomaga gojenie i modelowanie ciała.

Rozbijanie tłuszczu ultradźwiękami - wskazania i przeciwwskazania

Liposukcja ultradźwiękowa przeznaczona jest dla osób o prawidłowej masie ciała. Przeciwwskazaniem jest otyłość i znaczna nadwaga. Liposukcję ultradźwiękową wykorzystuje się do modelowania takich obszarów, jak: brzuch, boczki, kolana, ramiona, klatka piersiowa, a także podbródek.

Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej to m.in.:
 • ciąża i karmienie piersią,
 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • nadmiar luźnej skóry w obszarze zabiegowym,
 • rozległe rozstępy,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby wątroby i nerek,
 • nieuregulowane choroby tarczycy i cukrzyca,
 • aktywne stany zapalne,
 • opryszczka,
 • schorzenia kardiologiczne.
Przed zabiegiem liposukcji kawitacyjnej odbywa się konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad oraz zleca szereg badań, m.in. grupę krwi, morfologię, wskaźnik krzepnięcia, kreatyninę, poziom glukozy, elektrolity, badanie ogólne moczu, bilirubinę, ALAT, ASPAT.

Jakich efektów można spodziewać się po liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja kawitacyjna to metoda modelowania sylwetki, a nie odchudzania. Należy pamiętać o tym, że po zabiegu nie nastąpi utrata masy ciała, ale zmniejszą się obwody ciała na skutek utraty tkanki tłuszczowej. Wyszczuplenie sylwetki widoczne jest niemal od razu po opuszczeniu kliniki, jednak optymalne efekty obserwuje się po około 3-6 miesiącach.

Ultradźwięki uruchamiają w organizmie szereg procesów regeneracyjnych, które trwają tygodniami, m.in. syntezę kolagenu w skórze. W związku z tym efektem zabiegu jest również ujędrnienie skóry i poprawienie jej napięcia. Mięśnie brzucha dotychczas skrywane pod warstwą tłuszczyku mogą dzięki liposukcji zostać bardziej podkreślone. Przy jednoczesnej zmianie diety i stylu życia, osiągnięte wyniki są trwałe.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Liposukcja kawitacyjna - rozbijanie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line