Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Na komputer

Od Was dla Was - pobierz pliki

aktualizacja: 21 stycznia 2017 r.

Stworzyłeś plik lub program dla diabetyków? Podziel się z innymi!
Prześlij go do nas - umieścimy na tej stronie.
Napisz na redakcja@mojacukrzyca.org.

Pliki udostępniono za zgodą autorów. Pliki nie mogą być rozpowszechnianie komercyjnie - za opłatą. Aby pobrać pliki kliknij prawym przyciskiem myszki na obrazku Pobierz. Następnie wybierz "Zapisz element docelowy jako...".


Mini-instrukcja do Accu-Chek'a
przesłała: Beata Zborowska (zbeta73), typ pliku: doc, spakowany rar-em.

pobierz - 170 KBMini-instrukcję można umieścić przy glukometrze Accu-Chek Active. Mini-instrukcja zdecydowanie ułatwi sprawę nowym diabetykom, jak również osobom, które będą musiały zmierzyć nam poziom cukru (np. przy hipoglikemii). Zobacz przykładowe zastosowanie.


Tabelka na poziomy cukrów we krwi
przesłała: Beata Zborowska (zbeta73), typ pliku: doc.

pobierz - 90 KBPrzygotowana przez Beatę tabelka na poziomy cukrów we krwi. W tabelce jest również miejsce na liczbę zjedzonych WW i ilość podanej insuliny. Na jednej stronie (karta A4) mieści się 14 dni. Każdego dnia mamy miejsce na wpisanie 10 pomiarów. Można wydrukować i prowadzić zapiski.


Tabelka przeliczeniowa mg% na mmol (i mmol na mg%)
przesłała: Beata Zborowska (zbeta73), typ pliku: doc.

pobierz - 15 KBMini-tabelka z przelicznikiem poziomu glukozy we krwi z mg% na mmol i odwrotnie. Dodatkowo poziomy glikemii zostały rozróżnione kolorami, co ułatwia szybką orientację. Tabelka także w wersji czarno-białej (na drugiej stronie dokumentu).


Ewidencja wyników pomiaru cukru we krwi (wersja 2)
ostatnia aktualizacja: 4 grudnia 2005 r., przesłał: "Muchomor", typ pliku: xls.

pobierz - 90 KBPrzygotowana przez "Muchomora" tabelka do zapisów poziomu cukru we krwi. Dzięki zastosowaniu odpowiednich formuł w Excelu uzyskano możliwość wyliczenia średniej - od 7 do 84 dni w jednym formularzu. Dodatkowo w arkuszu automatycznie zostanie policzona średnia dobowa. Istnieje także możliwość stworzenia przeróżnych wykresów. Arkuszu nr 2 wypełniono przykładowymi danymi oraz stworzono przykładowe wykresy.


Ewidencja wyników pomiaru cukru we krwi (modyfikacja)
przesłał: Szymon Borkowski ("borkows"), typ pliku: xls, spakowany rar-em.

pobierz - 50 KBZmodyfikowana i rozbudowana przez Szymona Borkowskiego tabelka do zapisów poziomu cukru we krwi autorstwa "Muchomora". W łatwy sposób można obliczyć wszelkie średnie wartości poziomów cukru. Bardzo dobry pomysł z zastosowaniem formatowania warunkowego: szare pole dla hipoglkemii, białe tło dla dobrego cukru i na czerwono dla hiperglikemię (każdy może ustalić swój zakres). Można także wybrać insulinę z listy (wcześniej należy je zdefiniować).


Tabelka do "pompy"
pobierz - 70 KBprzesłał: Andrzej Puciłowski, typ pliku: doc.

Przygotowana przez Andrzeja Puciłowskiego tabelka do zapisków związanych z pompą insulinową. W tabelce możemy zapisać bazę, godzinę, cukier, korektę, bolus i uwagi.


Tabelka na cukry
pobierz - 50 KBprzesłała: Beata Rudnik, typ pliku: xls.

Przygotowana przez Beatę Rudnik tabelka do zapisów poziomów cukrów oraz podawanej insuliny (w bolusach oraz w bazie pompy).


Tabelka na cukry - rok 2006
przesłała: Anna Panfil, typ pliku: xls.

pobierz - 120 KBPrzygotowana przez Annę Panfil tabelka do zapisów poziomów cukrów przez cały rok 2006. Arkusz liczy średnią z każdego dnia oraz podaje liczbę wartości w podanych zakresach (do 70; między 70, a 180; powyżej 180 - można zmienić). Dodatkowo mamy do dyspozycji wykresy, które przedstawiają 10 linii - poziomy cukrów w kolejnych dniach o konkretnych porach.


Ewidencja wyników pomiaru cukru we krwi (wersja 05.06.2006)
pobierz - 70 KBostatnia aktualizacja: 5 czerwca 2006 r., przesłał: "Muchomor", typ pliku: ods (TYLKO OpenOffice.org Calc).

Kolejna wersja tabelki do zapisów poziomu cukru we krwi przygotowana przez "Muchomora". Uwaga: ten plik można otworzyć TYLKO w OpenOffice.org Calc!


Baza i zeszyt
pobierz - 10 KBprzesłał: "Szlepcio", typ pliku: xls.

Przesłana przez jednego z użytkowników tabelka do zapisów poziomów cukru i bazy.


Kalkulator insulinowy
przesłał: Marek Górak ("Marekg"), typ pliku: xls.

pobierz - 30 KBWykonany w Excelu "Kalkulator insulinowy". Każdy używa ten plik na własną odpowiedzialność, a twórca pliku nie ponosi odpowiedzialności za błędy w leczeniu wynikłe z nieumiejętnego korzystania z pliku. Z autorem pliku można skontaktować się przez forum.mojacukrzyca.org - użytkownik "Mareg".


Różne pliki w Wordzie
przesłał: Michał W. "Mike", typ pliku: doc.

pobierz - 24 KBCztery pliki wykonane w Wordzie: Dieta 26 WW - tabelka, samokontrola tabelka, wartości energetyczne posiłków (cz. 1 i cz. 2).


Różne pliki w Wordzie
pobierz - 90 KBprzesłał: Michał W. "Mike", typ pliku: doc.

Siedem plików wykonanych w Wordzie, m.in.: karta ratunkowa, tabelka na pompę, zeszyt składany oraz dziennik pompy insulinowej.


Tabela - cukry 2007
przesłał: Andrzej Piotrowski, typ pliku: xls.

pobierz - 70 KBJest to tabela Pani Anny Panfil. Dokonano w niej jedynie trochę zmian graficznych oraz dodano wyliczanie BMI. Aby prawidłowo wyliczyć BMI należy wpisać swoją wagę i wzrost. Tabelę można w łatwy sposób przystosować na kolejny rok, wystarczy tylko zmienić rok w kolejnych arkuszach.


Karta informacyjna - zaświadczenie
przesłał: Piotr Benedykciuk (Bene), typ pliku: pdf.

pobierz - 230 KBZmodyfikowane zaświadczenie firmy "Novo Nordisk". Zamiast słowa "dziecko" zostało użyte słowo "pacjent", dzięki temu karta stała się uniwersalna. Jeżeli wybierasz się za granicę wystarczy, że Twój lekarz ją wypełni. Karta jest w czterej językach, po polsku, angielsku, niemiecku i francusku.


Uproszczone schematy liczenia kilokalorii w diecie dobowej
przesłała: Maria Magdalena Abakanowicz, typ pliku: doc.

pobierz - 100 KBUproszczone schematy liczenia kilokalorii w diecie dobowej dla osób stosujących intensywną insulinoterapię, stały wlew podskórny z zastosowaniem pompy insulinowej oraz WSZYSTKICH stosujących dietę cukrzycową i... dbających o zdrowie. Tabele opracowała: Maria Magdalena Abakanowicz, edukator diabetologiczny Poradni Diabetologicznej NZOZ "Polak ? Med" w Słupsku pod kierunkiem lek. med. specjalisty ? diabetologa Wojciecha Polaka.


Dzienniczek do pompy
pobierz - 20 KBprzesłała: "Supergirl", typ pliku: xls.

Dzienniczek do pompy insulinowej przesłany przez "Supergirl".


Karta Diabetyka
pobierz - 22 KBprzesłała: Agata, typ pliku: doc.

Karta Diabetyka zrobiona w Wordzie.


Arkusze pomocne przy kontroli cukrzycy
pobierz - 22 KBprzesłała: Lemmy, typ pliku: xls.

Diagram (zrobiony w Excel) pomocny przy kontroli cukrzycy. Oblicza m.in. HbA1c z jednego miesiąca.


Prosty kalkulator wlewu podstawowego
pobierz - 14 KBprzesłała: Al@, typ pliku: xls.

Prosty kalkulator wlewu podstawowego do pompy insulinowej podający wynik o 20, 40, 60% więcej i mniej w stosunku do wlewu wyjściowego.


Karty samokontroli do pompy
pobierz - 114 KBprzesłał: Grzegorz Zawisza, typ pliku: pdf i doc.

Przygotowane przez autora karty samokontroli do pompy insulinowe. Warto je wydrukować w formacie A4 dwustronnie i zszyć po dziesięć, z ręcznym wpisywaniem wyników itp.


Mój dzienniczek
przesłał: Magdzia, typ pliku: docx.

pobierz - 16 KBDzienniczek samokontroli przygotowany przez Magdzie. W dzienniczku jest miejsce na wpisanie godziny, poziomu glukozy i ilości WW. Dzienniczek podzielony jest na sześć okresów: na czczo, śniadanie, obiad, kolacja, przed snem i w nocy. Jest też miejsce na uwagi, wagę i poziom hba1c.


Kalendarzyk Cukrzyka
przesłał: Andrzej Żak, typ pliku: pdf.

pobierz - 584 KBKalendarzyk cukrzyka na cały miesiąc. Idealny dla diabetyków z cukrzycą typu 2, którzy wykonują maksymalnie trzy pomiary cukru we krwi na dobę. Na jednej kartce mamy tabelki na 31 dni. Na specjalnej skali możemy zaznaczyć poziom cukru w trzech porach dnia: rano, południe, wieczór. Kalendarzyk wykonany przez Andrzeja Żaka.


Kalkulator Wymienników Bolusów
przesłał: Tomasz Jarema, typ pliku: xlsx.

pobierz - 354 KBNiniejszy kalkulator został stworzony z myśla o wsparciu osób zmagających się z cukrzycą typu 1 i 2. Kalkulator został opracowany w oparciu o metodę wyliczania wymienniów węglowodanowych (WW) oraz białkowo-tłuszczowych (WBT) stworzoną przez prof. Ewę Pańkowską z Instytutu Diabetologi w Warszawie. Metoda ta opiera się na prostych zasadach 1 WW = 10 g węglowodanów = 40 kcal, 1 WBT = 100 kcal. Wyliczamy WW i WBT. Ostatecznie wymienniki posłużą nam do obliczenia ilości insuliny przy spożyciu danego produktu.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Ryszard Kwiatkowski  IP: 193.107.11.xxx(2013-11-14 00:21:37)
Dobry pomysł, ten kalendarz by się przydał, natomiast nie wiem jak się pisać?


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Na komputer: Od Was dla Was - pobierz pliki
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line