Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Accu-Chek Solo i Accu-Chek Instant na XXIV Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

źródło: oprac. własne, dodano: 24 maja 2023 r.

W dniach od 18 do 20 maja 2023 roku w Katowicach odbył się XXIV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. To bez wątpienia największe i najważniejsze wydarzenie diabetologiczne w naszym kraju. W Zjeździe uczestniczyło blisko 2000 uczestników, którzy wymieniali się doświadczeniami, zdobywali i aktualizowali wiedzę oraz dowiadywali się o nowościach dostępnych na naszym rynku. Wśród Partnerów Zjazdu była firma Roche Diabetes Care, która na swoim stoisku wystawienniczym prezentowała ofertę produktową.

SOLO, SOLO!

W ofercie firmy znajdziemy bezdrenową mikropompę insulinową Accu-Chek Solo, która pozwala uwolnić się od drenu typowego dla standardowej terapii pompowej. System Accu-Chek Solo składa się z dwóch głównych elementów, które współpracują ze sobą bezprzewodowo. Pierwszym jest mikropompa Accu-Chek Solo - niewielkie urządzenie odpowiedzialne za podawanie insuliny, umieszczone bezpośrednio na ciele. Drugim elementem jest pilot, czyli menedżer zarządzania. Pilot odpowiedzialny jest za programowanie i zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami mikropompy. Zapewnia dostęp do wszystkich istotnych informacji oraz daje możliwość monitorowania poziomu glukozy we krwi dzięki funkcji glukometru z podświetlanym portem testów paskowych.


Zbiornik na insulinę w mikropompie Accu-Chek Solo jest jednokrotnego użytku, wymieniany jest maksymalnie co 4 dni. Zbiornik pomieści 200 jednostek insuliny U-100. Baza mikropompy jest wielokrotnego użytku. Jej czas użytkowania wynosi do 180 dni. W bazie do dyspozycji mamy dwa przyciski do podawania szybkiego bolusa. Moduł infuzyjny jest natomiast jednokrotnego użytku. Wymieniany jest maksymalnie co 3 dni i mocowany jest za pomocą urządzenia wprowadzającego.


Mikropompa Accu-Chek Solo to małe urządzenie do ciągłego podskórnego podawania insuliny w odpowiednio zaprogramowanych dawkach i blokach czasowych, a także podawania bolusów insuliny, dzięki czemu nie musisz już tego robić w formie wielokrotnych wstrzyknięć za pomocą pena. System może być używany już od 2. Roku życia. Przypominamy, że od 1 stycznia 2023 roku akcesoria wymienne do pomp bezdrenowych są w Polsce refundowane. Więcej na www.bezdrenu.pl i numerem infolinii 801 080 104.

INSTANT!

Do dyspozycji pacjentów pozostaje również niezawodny glukometr Accu-Chek Instant. Glukometr charakteryzuje się doskonale widocznym wynikiem pomiaru, który jest widoczny przy każdy oświetleniu - glukometr ma podświetlany ekran i duże cyfry - pacjent ze słabszym wzrokiem łatwo odczyta wynik pomiaru. Dzięki zastosowaniu 9-stopniowej skali zakresu docelowego możliwa jest łatwa interpretacja otrzymanego wyniku pomiaru. Glukometr ma dodatkowo wbudowany przycisk wyrzutu testu paskowego, co zapewnia łatwiejsze zachowanie higieny pomiaru.


Szerokie pole testowe znacznie ułatwia aplikację niewielkiej kropli krwi na test. Zastosowanie powłoki zabezpieczającej chroni pasek przed zabrudzeniami, umożliwia bezpieczne dotykanie testu na całej jego powierzchni. Paski mają też dłuższą datę przydatności, co pozwala na używanie testów paskowych nawet do 21 miesięcy od daty produkcji (maksymalna data przydatności na opakowaniu).

Glukometr Accu-Chek Instant charakteryzuje bardzo duża dokładność pomiaru zbliżona do wyników laboratoryjnych. Accu-Chek Instant to 100% wyników pomiarów mieszczących się w granicy błędu normy EN ISO 15197:2015. Urządzenie dostarcza dokładniejsze wyniki niż wymagana norma.


Glukometr Acuc-Chek Instant z połączeniu z aplikacją muSugr to wirtualny dzienniczek samokontroli. Jak wynika z badań pacjenci korzystający z aplikacji mySugr mają lepsze wyrównanie cukrzycy. Aplikacja umożliwia zaangażowanie pacjenta w terapię - generowanie czytelnych raportów dla lekarza, wykresy ilustrujące przebieg leczenia i postępy pacjenta. Wyniki z glukometru przesyłane są bezpośrednio do aplikacji dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth. Korzystanie z aplikacji zapewnia wiele korzyści w jednym miejscu - raporty, dodatkowe informacje o trybie życia, oznaczenia kolorystyczne pozwalające na interpretację wyników, przypomnienia o pomiarach oraz dodawanie zdjęć posiłków. Dzięki synchronizacji mySugr z glukometrem Accu-Chek Instant zyskujesz dostęp do wersji PRO za darmo, co daje 119,99 zł oszczędności rocznie. Zacznij korzystać z mySugr w trybie INSTANT. Dowiedz się więcej na www.ogranijcukrzyce.pl lub telefonicznie pod numerem 801 080 104.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Accu-Chek Solo i Accu-Chek Instant na XXIV Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line