Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Akcja Kardioprotekcja: wykonaj prosty KardioTest i sprawdź stan swojego serca

źródło: informacja prasowa, dodano: 17 maja 2023 r.

Świadomość Polaków w zakresie samodzielnej kontroli czynników ryzyka chorób serca jest bardzo niska. Sześć na dziesięć osób nie zmierzyło w ciągu ostatniego roku poziomu glukozy (cukru) we krwi, natomiast ponad połowa badanych nie wykonała w ciągu ostatniego roku badania cholesterolu - wynika z Raportu Co Polacy wiedzą o kardioprotekcji i rehabilitacji kardiologicznej?

Aby podnieść wiedzę dotyczącą prewencji chorób sercowo-naczyniowych i zachęcić ogół społeczeństwa do większej troski o swoje zdrowie, organizator kampanii Zentiva uruchomił platformę edukacyjną www.kardioprotekcja.pl. To kompendium wiedzy dla każdego zawierające proste wskazówki i rady dotyczące zdrowego stylu życia i profilaktyki sercowo-naczyniowej z uwzględnieniem regularnej aktywności fizycznej i zasad zbilansowanej diety.

Głównym narzędziem edukacyjnym jest KardioTest opracowany w formie pytań zamkniętych jedno- i wielokrotnego wyboru. Przeznaczony jest dla każdego, bez względu na wiek i stan zdrowia, zarówno dla osób, które przebyły incydent sercowo-naczyniowy, jak i tych, które chcą sprawdzić, czy znajdują się w grupie ryzyka i zadbać o swoje zdrowie. Na podstawie udzielonych odpowiedzi osoba wykonująca test otrzymuje indywidualne BMI = wskaźnik masy ciała oraz zestawienie spersonalizowanych czynników ryzyka. Uzyskany wynik jest wskazówką do dalszych działań, które należy podjąć w celu świadomej profilaktyki zdrowotnej, by chronić serce i układ krążenia przed niebezpiecznymi incydentami sercowo-naczyniowymi, eliminując w pierwszej kolejności zgubne nawyki.

Autorami KardioTestu są członkowie Rady Ekspertów kampanii, którzy postawili sobie za cel zbadanie nawyków kardioprewencyjnych Polaków i przekonanie ich, że chroniące serce i układ krążenia zasady są proste i przyjemne w realizacji.

Warunkiem efektywnej profilaktyki jest wiedza i konsekwencja działania - deklaruje prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski, członek Rady Ekspertów kampanii i dodaje - Im prościej podane informacje, tym lepiej. Dlatego podzieliśmy naszych pacjentów na tych, którzy już przebyli incydent sercowo-naczyniowy i tych, którzy szczęśliwie jak dotąd się przed im uchronili, ale nie powinni tracić czujności. Przygotowane przez nas zalecenia przedstawiliśmy w atrakcyjnej, czytelnej formie z wykorzystaniem infografik. Wierzymy, że taka forma przekazu skutecznie zachęci Polaków do modyfikacji swojego stylu życia.

Na stronie przeprowadzone także będą webinary dla pacjentów i dla lekarzy na temat kardioprotekcji i rehabilitacji kardiologicznej.


Informacje o kampanii
Ogólnopolska kampania "Akcja Kardioprotekcja" ma na celu poprawę świadomości dotyczącej prewencji chorób sercowo-naczyniowych. Działania edukacyjne obejmują upowszechnianie wiedzy na temat stosowania kardioprotekcji oraz rehabilitacji kardioprotekcyjnej w społeczeństwie, jako skutecznego zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym. Dane GUS z 2020 wskazywały, że choroby układu krążenia w Polsce przewodzą stawce przyczyn umieralności, wyprzedzając choroby nowotworowe i choroby układu oddechowego. W 2019 r. łącznie odpowiadały one za 73 proc. wszystkich zgonów. W skład Rady Ekspertów kampanii wchodzą: prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski, prof. dr hab. n. med. Ryszard Piotrowicz oraz dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka. Inicjatorem kampanii jest Zentiva, właściciel leku Polocard.

Informacje o badaniu
Badanie skierowane było do reprezentatywnej grupy naszego społeczeństwa powyżej 18 roku życia. W badaniu wzięły udział 1002 osoby. Na bazie informacji dostarczonych z ankiet, przeanalizowano odpowiedzi Polaków w zakresie ich wiedzy oraz doświadczeń dotyczących kardioprotekcji i rehabilitacji kardiologicznej oraz zwyczajów kardioprewencyjnych społeczeństwa. Dane GUS z 2020 wskazywały, że choroby układu krążenia w Polsce przewodzą stawce przyczyn umieralności, wyprzedzając choroby nowotworowe i choroby układu oddechowego. W 2019 r. łącznie odpowiadały one za 73% wszystkich zgonów. Badanie odbyło się w dniach 14-16 marca 2023 r. Autorem badania jest SW Research w ramach kampanii Akcja Kardioprotekcja.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Obserwator  IP: 37.248.165.xxx(2023-08-06 08:06:15)
Jak zwykle jest niby jakaś akcja tylko jak zwykle strony z testem i www.kardioprotekcja.pl się nie otwiera! Oni są genialni. W tv przed wyborami czego to oni nie robią a jak człowiek chce sprawdzić czy rzeczywiście to ZONK! BŁĄD SERWERA Lub bla bla cos innego. Wcale mnie to nie dziwi. Norma w Pl


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Akcja Kardioprotekcja: wykonaj prosty KardioTest i sprawdź stan swojego serca
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line