Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Rozważasz zakup apteczki modułowej? Wcześniej koniecznie sprawdź, jakie są zalety tego rozwiązania

Artykuł partnera, dodano: 28 kwietnia 2023 r.

Trwała, solidna apteczka pierwszej pomocy, może przydać nam się zawsze - bez względu na to, czy zabierzemy ją ze sobą na długą górską wycieczkę, nad jezioro, czy do samochodu. Przed zakupem warto jednak upewnić się, że kupowany przez nas produkt łączy w sobie najwyższą jakość i atrakcyjną cenę! Zobacz, na co trzeba zwrócić uwagę.

Czy istnieje jedna, uniwersalna apteczka pierwszej pomocy?

Mimo tego, że wiele elementów wyposażenia można odnaleźć zarówno w apteczce modułowej, jak i turystycznej, to trzeba jednak stwierdzić, że nie istnieje jeden, uniwersalny produkt, który sprawdzi się w każdym scenariuszu użytkowania: zarówno w hucie, jak i w jaskini, w lesie czy podczas wypadku komunikacyjnego.

Faktem jest jednak, że w tych profesjonalnych zastosowaniach, doskonale odnajdują się apteczki modułowe. To właśnie z nich najczęściej korzystają np. jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, firmowe zespoły ratownicze, czy takie służby jak WOPR, czy GOPR. Dlaczego?

Jak sugeruje sama nazwa, kluczem do sukcesu są moduły, które możemy samodzielnie spersonalizować. Miejsce pracy, a także aktywności, jakie uprawiamy, w dużej mierze determinują to, jak wyposażyć poszczególne segmenty. Z dość oczywistych względów, inne elementy sprawdzą się np. w firmie księgowej, a inne wśród budowlańców czy na produkcji.


Różne branże to zupełnie inne obszary ryzyka - w walce z nimi pomogą Ci apteczki modułowe dostępne w Centrum Ratownictwa

Wyposażenie apteczek - na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Bez względu na to, czy są to profesjonalne apteczki medyczne, czy niewielkie, ważące zaledwie kilkaset gramów konstrukcje dla osób aktywnych, np. rowerzystów czy turystów, można wskazać na kilka uniwersalnych produktów, które powinny się tam znaleźć.

Dobrze byłoby, gdyby na wyposażeniu nie zabrakło:
 • środków do dezynfekcji ran,
 • nożyczek,
 • plastrów (najlepiej w kilku rozmiarach),
 • ustników,
 • opatrunków,
 • bandaży,
 • rękawiczek jednorazowych,
 • kompresów chłodzących.
Jeśli chcemy kupić profesjonalną apteczkę modułową, to w Centrum Ratownictwa można znaleźć sprawdzone, doceniane przez zawodowców konstrukcje, które dodatkowo są odporne na zalania, wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa obudowy, a nawet posiadają zintegrowany zawór wyrównawczy ciśnienia!

Firma stworzyła nawet kilka uniwersalnych zestawów, które sprawdzą się:
 • w biurze,
 • w zakładach produkcyjnych,
 • na budowie.
Każdy z nich różni się m.in. wyposażeniem, dzięki czemu możemy szybko wybrać interesujące nas rozwiązanie, które najlepiej wpisuje się w profil działalności przedsiębiorstwa. To duża oszczędność czasu - zwłaszcza dla osób, które nie do końca wiedzą, jak powinien wyglądać już skompletowany zestaw.

Nie tylko w pracy - gdzie jeszcze sprawdzą się rozwiązania modułowe?

Praktycznie wszędzie. Im więcej produktów leczniczych, które mogą pomóc w walce z urazami mamy np. w domu czy w pracy, tym lepiej. Praktyka pokazuje jednak, że takie wyposażenie apteczki w samochodzie sprawdzi się również u kierowców zawodowych oraz w komunikacji publicznej.

O tym, że nie warto ryzykować, dobitnie świadczą statystyki. W 2021 roku na polskich drogach śmierć poniosło niemal trzy tysiące osób, a ponad 46 tysięcy zostało rannych. Łączna liczba zdarzeń w tym czasie to aż 38 tys. wypadków. Lepiej więc dmuchać na zimne i zawczasu zaopatrzyć się w solidną, oferowaną przez Centrum Ratownictwa, apteczkę modułową!Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~januszek  IP: 95.49.196.xxx(2023-05-08 11:43:17)
Kupiełem już sobie taką apteczke modułową jak na zdjęciu. Wszedzie z nią chodzę, po zakupy, do kina, na spacer a nawet wyrzucić smieci. Nigdy nie wiadomo co może sie zdarzyć. Dobrze że dbają o nasze nasze bezpieczeństwo. Polecam też chodzenie w kasku na codzień. Nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć. To wszystko dla naszego bezpieczeństwa.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Rozważasz zakup apteczki modułowej? Wcześniej koniecznie sprawdź, jakie są zalety tego rozwiązania
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line