Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Akcja edukacja! Cukrzyca ciążowa - jak zadbać o prawidłowe cukry?

źródło: info. własne, dodano: 12 kwietnia 2023 r.

Edukacja to podstawa wszystkiego, dlatego też na portalu mojacukrzyca.org rozpoczynamy cykl nowych spotkań tematycznych pt. "Akcja edukacja!". Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone jakże ważnemu tematowi, a mianowicie ciąży i cukrzycy. Nieprawidłowe wartości cukru we krwi niekorzystnie wpływają na rozwój dziecka, dlatego to bardzo istotny temat dla przyszłych mam. Już 20 kwietnia 2023 roku o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie pt. "Cukrzyca ciążowa - jak zadbać o prawidłowe cukry?". Do studia zaprosiliśmy ekspertów - Panią Profesor dr hab. n. med. Dorotę Bombę-Opoń oraz Pana Profesora dr hab. n. med. Leszka Czupryniaka. Porozmawiamy o tym, jak dobrze przeżyć ten szczególny okres w życiu kobiety, jak sprawdzić, aby urodzić zdrowe dziecko i jak zadbać o prawidłowe poziomy cukrów. Zapraszamy!

Cukrzyca ciążowa to rodzaj cukrzycy, który występuje tylko u kobiet w ciąży. W cukrzycy ciążowej poziom cukru we krwi rośnie ponad normę, ponieważ hormony ciążowe wpływają na sposób, w jaki organizm przetwarza cukry. Cukrzyca ciążowa może prowadzić do poważnych komplikacji zarówno dla matki, jak i dla dziecka, dlatego ważne jest jej odpowiednie leczenie. Cukrzyca wpływa na rozwijający się płód i może prowadzić do wielu zaburzeń i wad rozwojowych, makrosomii, wcześniactwa, hipoglikemii noworodkowej. Z powodu cukrzycy może dojść do niedotlenienia płodu, a w przyszłości istnieje ryzyko pojawienia się u dziecka zespołu metabolicznego: cukrzycy, nadciśnienia tętniczego. Zwiększa się także ryzyko wystąpienia cukrzycy u matki po zakończeniu ciąży.

Oglądaj na żywo


Leczenie cukrzycy ciążowej obejmuje zmianę stylu życia, czyli odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. W niektórych przypadkach konieczne jest przyjmowanie leków lub insuliny. Ważne jest, aby kobiety w ciąży z cukrzycą były pod opieką lekarza, który będzie monitorował ich poziom cukru we krwi i podejmował odpowiednie kroki w przypadku pojawienia się komplikacji.

- Cukrzyca ciążowa jest jednym z najczęstszych powikłań występujących w trakcie ciąży. Dane epidemiologiczne wskazują, że w ostatnim dziesięcioleciu częstość ciąż powikłanych cukrzycą wzrosła z 3,5 do nawet kilkunastu procent. Warto wspomnieć, że w około 1 proc. ciąż mamy do czynienia z przewlekle chorującymi na cukrzycę typu 1 lub 2 - mówi prof. Dorota Bomba-Opoń, członek zarządu Sekcji Cukrzycy i Chorób Metabolicznych oraz wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Podczas naszego spotkania będziemy rozmawiali z ekspertami na temat cukrzycy ciążowej i tego jak zadbać o prawidłowe poziomy cukrów we krwi. W studiu o cukrzycy ciążowej i monitorowaniu glikemii będą mówić prof. dr hab. n. med. Dorota Bomba-Opoń - specjalista ginekologii i położnictwa, specjalista perinatologii, pracująca w Katedrze Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, członek zarządu Sekcji Cukrzycy i Chorób Metabolicznych, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak - kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w czwartek, 20 kwietnia 2023 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i porozmawiaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Akcja edukacja! Cukrzyca ciążowa - jak zadbać o prawidłowe cukru?


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Akcja edukacja! Cukrzyca ciążowa - jak zadbać o prawidłowe cukry?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line