Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

V Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB Kolarzy z cukrzycą

źródło: info. własne, dodano: 20 marca 2023 r., aktualizacja: 7 lipca 2023 r.

Serdecznie Zapraszamy do udziału w V Mistrzostwach Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą. Organizatorami Mistrzostw są Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, Uniwersyteckie Centrum Badań Sportowo Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Wielkopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i sekcja kolarska - Kosox Bike Team Koziegłowskiego Klubu Sportowego Jurand Koziegłowy. Mistrzostwa Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą odbywają się pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

UWAGA! ZMIANA TERMINU I MIEJSCA!

Data: 2 września 2023 roku
Miejsce: Przystań nad rzeką Wartą Binduga w Mściszewie (Murowana Goślina)


Data: 27 sierpnia 2023 roku
Miejsce: Plac Osady Wspólnoty Burego Misia Wętfie 1, Nowy Klincz, ul. Osadowa 7, 83-400 Kościerzyna


Mistrzostwa tradycyjnie odbywają się w łączności z charytatywnym wyścigiem kolarskim Bike'owy Maraton MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE. W tym roku ponownie spotykamy się w Kościerzynie na Kaszubach 27 sierpnia 2023 roku.

Głównym celem Mistrzostw Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą jest propagowanie aktywności fizycznej wśród osób z i zagrożonych cukrzycą. Pragniemy pokazać, że mając cukrzycę można rywalizować sportowo i czerpać radość z aktywnego stylu życia. Przy okazji planowana jest kampania medialna zachęcająca chorych na cukrzycę do uprawiania sportu. W zdrowym ruchu bycie poprawia nam życie. Uprawiasz kolarstwo MTB, lubisz jeździć na rowerze - bądź z nami!

My nie tylko o zdrowym ruchu mówimy my jazdą na rowerze przykład dajemy. Trening fizyczny jest integralną składową kompleksowego leczenia cukrzycy, a korzyści płynące z aktywności fizycznej są ogromne. Niezależnie od typu cukrzycy systematyczna aktywność fizyczna, szczególnie "zdrowa metabolicznie" tj. trening wytrzymałościowy o umiarkowanej intensywności i dużej objętości tj. np. jazda na rowerze, poprawia kondycję i wydolność fizyczną, sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała, zmniejsza ryzyko rozwoju i progresji przewlekłych powikłań cukrzycy, poprawia samopoczucie, wyrównanie metaboliczne cukrzycy, zwiększa wrażliwość na działanie insuliny zmniejszając zapotrzebowanie organizmu na ten hormon, a przede wszystkim zmniejsza ryzyko przedwczesnego zgonu. Dlatego warto RUSZAĆ się dla ZDROWIA. Aktywność fizyczna jest fundamentalnym elementem recepty na "zdrowsze" życie z cukrzycą - podsumowuje prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz.

Wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/890368505627934/

Mapki, trasy oraz szczegółowe informacje dotyczące wyścigu (bike'owy maraton) będą dostępne na stronie internetowej Organizatora www.buremisie.org.pl oraz https://www.facebook.com/bikeowymaraton/

Formularz zgłoszeniowy: https://plus-timing.pl/zgloszenia/bikeowy_maraton-koscierzyna-2023/Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: V Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB Kolarzy z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line