Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Tidepool pierwszym systemem zamkniętej pętli 'zrób to sam' z zezwoleniem FDA

źródło: PTD / Rynek Zdrowia, diatribe.org, t1dexchange.org, dodano: 21 lutego 2023 r.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne poinformowało na swojej stronie, że po wielu latach działań, w dniu 24 stycznia 2023 roku, Amerykański zespół Tidepool Loop uzyskał zezwolenie Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) dla zautomatyzowanego systemu podawania insuliny typu "zrób to sam".

Oprogramowanie, opracowane przez Tidepool Loop, łączy trzy komponenty: system ciągłego monitorowania glikemii (CGM), pompę insulinową i specjalny algorytm, który jest dostępny na smartfony z systemem iOS. Tidepool nie ogłosił jeszcze, które urządzenia będą kompatybilne z systemem, natomiast dotychczasowa interoperacyjność Tidepool Loop może dać użytkownikom większą elastyczność w wyborze kompatybilnej pompy i CGM, które preferują.

Dotychczas tworzenie pętli typu "zrób to sam" wymagało znaczących ingerencji w pompy insulinowe i instalowanie nowego oprogramowania. Wymagało to specjalistycznej wiedzy technicznej, oraz groziło ryzykiem awarii pompy. System po zezwoleniu przez FDA może rozwiązać część tych ograniczeń, umożliwiając większej liczbie osób z cukrzycą typu 1 dostęp do korzyści płynących z tego typu systemu zautomatyzowanego podawania insuliny. Tym bardziej warto śledzić rozwój sytuacji, szczególnie w kontekście uzyskania odpowiednich zezwoleń na Europę.

Funkcje pętli Tidepool

Tidepool Loop ma kilka cech, które różnią się od innych dostępnych systemów AID.
 • Aplikacja ma tryb "ustawienia wstępnego przed posiłkiem", który pozwala użytkownikom dostosować żądany zakres glukozy podczas posiłku, zmniejszając ryzyko niskiego poziomu cukru we krwi wynikającego z podawania insuliny w bolusie przed posiłkami.
 • System umożliwia proaktywne lub wsteczne dostosowywanie ilości insuliny po posiłku poprzez wprowadzenie szacunkowej ilości węglowodanów do aplikacji. Ta funkcja umożliwia szybkie dostosowanie do potencjalnie nieprzewidywalnych zmian poziomu glukozy.
 • Tidepool używa różnych emotikonów obrazujących żywność, aby wskazać różne ilości węglowodanów.
 • Tidepool to także pierwsza aplikacja, którą można sterować bezpośrednio z Apple Watch, co zapewnia użytkownikom większą dyskrecję i wygodę podczas dawkowania insuliny. Firma pracuje nad rozszerzeniem kompatybilności z urządzeniami z system Android.
 • Być może najbardziej znaczącą cechą Tidepool Loop jest zdolność oprogramowania do umożliwienia komponentom z różnych systemów dostarczania insuliny komunikacji w skoordynowany sposób, bez wysiłku ze strony użytkownika. Sam system Tidepool Loop nie jest dostarczany z CGM i pompą insulinową - jest to własny algorytm AID, który może obsługiwać CGM i pompę insulinową za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Innymi słowy, CGM otrzymuje niezbędne informacje, Tidepool Loop jest mózgiem, a pompa podaje insulinę.

Kilka faktów o aplikacji Tidepool Loop

 • Jest dopuszczona do stosowania u osób z cukrzycą typu 1 w wieku 6 lat i starszych.
 • Nie ma jeszcze oficjalnej daty, kiedy faktycznie będzie dostępna.
 • Jest dostępna tylko na receptę, więc proces wdrażania rozpoczyna się od lekarza. Można pobrać aplikację w dowolnym momencie ze sklepu z aplikacjami, ale trzeba posiadać specjalny kod, aby uzyskać dostęp do funkcji.
 • Koszt Tidepool Loop nie został jeszcze ogłoszony. Producent mówi, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby był jak najbardziej dostępny.
 • Tidepool nadal oferuje szerokie wsparcie dla pacjentów, aby pomóc nowym użytkownikom rozpocząć korzystanie z zasobów.
Więcej informacji można znaleźć m.in. tutaj:
https://diatribe.org/tidepool-loop-cleared-fda
https://www.tidepool.org/tidepool-loop
https://t1dexchange.org/tidepool-loop-fda/

Materiał wideo

Dyrektor generalny Howard Look rozmawia ze Stacey o tym, co zostało zatwierdzone przez FDA i o co chodzi w systeme Tidepool Loop. Rozmowa jest w języku angielskim, ale można włączyć napisy i automatyczne tłumaczenie na język polski.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Tidepool pierwszym systemem zamkniętej pętli 'zrób to sam' z zezwoleniem FDA
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line