Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - program o cukrzycy na żywo, 3 lutego o godz. 20.00 z prof. Przemysławą Jarosz-Chobot

źródło: oprac. własne, dodano: 31 stycznia 2023 r.

Przed nami kolejne spotkanie na żywo z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy". Do programu zapraszamy gości, ekspertów, osoby, którym bardzo bliski jest temat cukrzycy. Omawiamy najważniejsze zmiany, nowości i przybliżamy wszystkie istotne zagadnienia związane z diabetologią. Tak będzie i tym razem. Zaproszenie do studia "Pogadajmy o cukrzycy" przyjęła wybitna Pani diabetolog - prof. dr hab. med. Przemysława Jarosz-Chobot, specjalista pediatrii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, a także kierownik Katedry Pediatrii, Kliniki Diabetologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Koniecznie musi być z nami! Startujemy w piątek, 3 lutego o godzinie 20.00!

Z Panią profesor porozmawiamy o cukrzycy u dzieci, młodzieży, a także dorosłych intensywnie leczonych i monitorowanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zapytamy także o refundację, w szczególności ciągłego monitoringu glikemii po miesiącu stosowania nowych przepisów w praktyce. Omówimy kwestie dotyczącą prawa jazdy i nieświadomości hipoglikemii oraz porozmawiamy o programie Innodia. Pani Profesor przybliży nam zagadnienia związane z leczeniem holistycznym cukrzycy z personalizacją terapii, a także współpracę z pacjentem na każdym etapie leczenia choroby i metody poszukiwań nowych rozwiązań w samokontroli cukrzycy.

Prof. dr hab. n. med. Przemysława Jarosz-Chobot jest specjalistą pediatrii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Kierownik Katedry Pediatrii, Kliniki Diabetologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez wiele lat konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii, a obecnie drugą kadencję pełni funkcję konsultanta w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Pani Profesor jest członkiem Zarządu Głównego PTD, a wcześniej była przewodniczącą zarządu Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. W praktyce prywatnej zajmuje się głównie diabetologią osób dorosłych. Jest członkiem zespołu ekspertów i współautor krajowych PTD i międzynarodowych ISPAD zaleceń opieki diabetologicznej.

Oglądaj na żywo


Prof. Przemysława Jarosz-Chobot jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbyła liczne staże naukowe, kursy w krajowych i zagranicznych prestiżowych ośrodkach diabetologicznych, m.in. Erasmus University of Rotterdam (Holandia), WHO Epidemiological Course Cambridge (Wielka Brytania), Wright University, Dayton (USA). Pracuje w wielu krajowych i międzynarodowych zespołach naukowych (m.in. EUCADET - European Children and Adolescent Diabetes and Endocrine Trials network, Hvidøre Study Group). Była i jest wykonawcą wielu krajowych i międzynarodowych grantów naukowych (m.in. NCBiR STRATEGMED TREGS, EURODIAB, EUBIROD, INTERPRET, INNODIA).

Wykładowca na krajowych i światowych zjazdach naukowych, kursach, warsztatach. Była współorganizatorem corocznych krajowych i międzynarodowych obozów/kolonii dla polskich dzieci z cukrzycą, w tym z PAX Christi Kinderhulp w Holandii. Obecnie wspomaga organizacje obozów żeglarskich dla grupy międzynarodowe po Morzu Północnym. Autorka blisko 700 publikacji naukowych oraz licznych popularno-naukowych i edukacyjnych materiałów dla pacjentów chorujących na cukrzycę.

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w piątek, 3 lutego 2023 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - program o cukrzycy na żywo, 3 lutego o godz. 20.00 z prof. Przemysławą Jarosz-Chobot
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line