Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Dłuższe życie z Cukrzycą

ABC cukrzycy - zeszyt edukacyjny do pobrania

źródło: info. własne, dodano: 26 stycznia 2023 r.

Dłuższe życie z cukrzycą

W ramach kampanii Dłuższe Życie z Cukrzycą przygotowany został zeszyt edukacyjny ABC CUKRZYCY dla dzieci w wieku między 6 a 9 rokiem życia, w którym zaprezentowano zagadnienia dotyczące cukrzycy typu 2. Nie oznacza to, że młodzież czy dorośli nie znajdą tam informacji, które mogą okazać się dla nich przydatne i interesujące. Zeszyt edukacyjny można pobrać bezpłatnie w formie PDF i przekazać zainteresowanym osobom.

W zeszycie znajdują się podstawowe informacje o samej chorobie, przyczynach jej występowania, sposobach postępowania i radzenia sobie, kiedy chory jest ktoś bliski lub my sami zachorujemy. Jest tam również wiele tematów dotyczących profilaktyki.


Jeżeli jesteście Uczniami, to - oprócz ważnych informacji na temat cukrzycy - znajdziecie tu wiele propozycji rozrywek umysłowych, gier i aktywności, do których możecie zaprosić swoich rówieśników, znajomych lub rodzinę. W sekrecie szepniemy Wam, że jesteście tutaj najważniejsi - ta publikacja powstała z myślą o Was.

Jeżeli jesteście Rodzicami, Nauczycielami..., być może poszerzycie swoją wiedzę na temat cukrzycy. Zapraszamy do otwartości na wspólne "międzypokoleniowe" doświadczenie. To prawda, że cukrzyca jest chorobą związaną z rozwojem cywilizacyjnym, trybem życia oraz sposobem odżywiania. Tym bardziej wartościowa i ważna jest wiedza o niej i sposobach jej zapobiegania, czyli znajomość profilaktyki, bo pozwala świadomie wybierać drogę do zdrowia lub zdrowienia.

Zachęcamy do wspólnego czytania. Portal mojacukrzyca.org jest partnerem kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą".Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Dłuższe życie z Cukrzycą: ABC cukrzycy - zeszyt edukacyjny do pobrania
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line