Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Relacja z obchodów Światowego Dnia Cukrzycy w Sejmie RP

źródło: Sejm RP, dodano: 1 grudnia 2022 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

"Cukrzyca: edukacja chroni nasze jutro" - pod tym hasłem w środę, 30 listopada, obchodzono w Sejmie Światowy Dzień Cukrzycy. W ramach zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy wydarzenia zostały przeprowadzone badania poziomu cukru i ciśnienia tętniczego oraz udzielano porad profilaktycznych. Obchody zwieńczyła debata ekspertów z organizacji społecznych i medycznych. W wydarzeniu wzięła udział wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Światowy Dzień Cukrzycy rozpoczął się akcją badań profilaktycznymi dla wszystkich zainteresowanych parlamentarzystów, gości Sejmu i pracowników. Badani mogli sprawdzić poziom glikemii, wartość ciśnienia tętniczego oraz w razie potrzeby, skorzystać z porady edukacyjnej i pogłębionej diagnostyki. Podczas briefingu prasowego wicemarszałek Kidawa-Błońska i przewodnicząca Zespołu Ewa Kołodziej podkreślały wagę kontroli parametrów krążeniowych i metabolicznych oraz apelowały o podejmowanie regularnych działań profilaktycznych.

Głównym punktem obchodów była debata nad stanem edukacji diabetologicznej, która odbyła się w ramach posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy. Wzięli w niej udział eksperci z zakresu diabetologii, przedstawiciele organizacji medycznych i pacjentów. Zapis debaty poniżej.

Galeria zdjęć

fot. Aleksander Zieliński/Kancelaria Sejmu
Zapis posiedzenia ZespołuJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Relacja z obchodów Światowego Dnia Cukrzycy w Sejmie RP
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line