
Na ten moment nie będzie dostępny czytnik do systemu FreeStyle Libre 2. Będą mogli Państwo skanować sensor za pomocą bezpłatnej aplikacji FreeStyle LibreLink, którą można pobrać na smartfon z funkcją NFC. Będzie również możliwość dokonywania odczytów pomiarów z sensora za pomocą czytnika FreeStyle Libre, ale bez możliwości otrzymywania alarmów (czytnik powinien posiadać najnowszą wersję oprogramowania 2.4.8.). Wersję oprogramowania można sprawdzić w ustawieniach czytnika i w razie potrzeby zaktualizować go. Szczegółową instrukcję znajdą Państwo w naszym artykule: Jak zaktualizować czytnik FreeStyle Libre?
System FreeStyle Libre 2 będzie objęty refundacją NFZ od momentu wprowadzenia go do Polski w grudniu 2022 r.
Nie będzie potrzebne nowe zlecenie. Podczas realizacji zamówienia i składania zamówienia w sklepie Diabetyk24.pl proszę po prostu wybrać sensor FreeStyle Libre 2.Zasady refundacji od 1 stycznia 2023 r.
Poziom odpłatności pacjenta (w przypadku dzieci) ulegnie obniżeniu i będzie wynosić 20% czyli 51 zł za jeden sensor. Pozostałe warunki się nie zmieniają. Zlecenie na wyrób medyczny FreeStyle Libre będzie przysługiwało dzieciom chorującym na cukrzycę typu 1 oraz typu 3, od ukończenia 4 do 18 roku życia z bardzo dobrze monitorowaną gikemią tj. wymóg minimum 8 pomiarów glikemii na dobę. Nie będzie również warunków kontynuacji zlecenia.Ważna informacja! Od 1 stycznia 2023 r. wraz z otrzymaniem zlecenia na system FreeStyle Libre będzie obowiązywał limit na refundację pasków do oznaczania stężenia glukozy we krwi w ilości 50 szt. miesięcznie (1 opakowanie). Jeśli potrzebna będzie dodatkowa ilość pasków, pacjent powinien nabyć je samodzielnie w cenie pełnopłatnej. Szczegółowe informacje można znaleźć w rozporządzeniu opublikowanym przez Ministra Zdrowia.
