Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Kiedy należy odwiedzić psychoterapeutę?

Artykuł zewnętrzny, dodano: 17 listopada 2022 r.

Pogoń za obowiązkami i stres mogą doprowadzić do wielu problemów psychicznych. Podpowiadamy kiedy należy odwiedzić specjalistę i gdzie najlepiej szukać pomocy. W tym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje. Dowiedz się więcej.

Lęk uogólniony

Do objawów lęku uogólnionego należy nadmierne zamartwianie się i strach bez konkretnej przyczyny. U osób z tym zaburzeniem błahe sprawy powodują wiele negatywnych emocji. Ponadto lękom towarzyszą kłopoty ze snem i spokojnym wypoczynkiem i napięcie nerwowe. Wszystko to sprawia, że komfort życia znacznie spada.

W dodatku lęk uogólniony powoduje problemy w pracy i w szkole, a także utrudnia nawiązywanie relacji społecznych. Dlatego tak ważna jest specjalistyczna pomoc. Dobry psychoterapeuta zaproponuje skuteczne metody walki z zaburzeniami.

Najlepiej szukać pomocy u specjalistów, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami wśród pacjentów. W tym celu wystarczy odwiedzić stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic i umówić się na wizytę. Możesz porozmawiać z ekspertem w gabinecie, a także online. To świetna opcja dla wszystkich osób, które cenią wygodę.

Uzależnienia

Nałogi bardzo negatywnie wpływają na psychikę. W dodatku niszczą relacje rodzinne, a także psują wieloletnie znajomości. Uzależnienie od alkoholu, narkotyków czy hazardu często zauważane jest w bardzo późnym stadium. Wówczas zwyczajna rozmowa nie wystarcza, aby móc zwyciężyć z nałogiem. Kluczowa będzie pomoc terapeuty.

Specjaliści Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic do perfekcji opanowali metody leczenia uzależnień i zapewniają komfort życia na oczekiwanym poziomie. Pacjenci po ukończeniu terapii mogą cieszyć się z doskonałych relacji społecznych z dala od szkodliwego nałogu. Natomiast brak odpowiedniej pomocy pogłębia problemy i często doprowadza do tragicznych konsekwencji. Nie wolno więc ignorować żadnych objawów.

Zaburzenia osobowości

Do problemów psychicznych należą również zaburzenia osobowości. Wówczas specjaliści wskazują na wzorzec zachowań kształtowany już w dzieciństwie bądź w wieku młodzieńczym. Symptomy są jednak widoczne dopiero w dorosłości i można je zaobserwować na skutek niektórych sytuacji życiowych. Warto podkreślić, że zaburzenia nie stanowią choroby, lecz odmienność zachowania lub charakteru. Takim osobom trudno dostosować się do ról społecznych (np. pracownika, pracodawcy czy nauczyciela).

Doświadczony specjalista zaproponuje terapię, która podniesie komfort życia pacjenta. Jeżeli podejrzewasz objawy związane z zaburzeniami osobowości, zdecydowanie warto odwiedzić gabinet psychoterapeuty. Dzisiejsze metody są bardzo skuteczne i pozwalają rozwiązać wiele problemów. Wystarczy tylko postawić na wsparcie polecanych ekspertów. Zajrzyj już dziś na stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic i umów się na wizytę w ciągu kilku minut. To tylko kilka prostych kroków!

fot. materiały prasoweJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Kiedy należy odwiedzić psychoterapeutę?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line