Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Wizyta lekarska online - do jakich specjalistów można się umówić na konsultację przez Internet?

Artykuł sponsorowany, dodano: 16 listopada 2022 r.

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się telekonsultacje z lekarzami. Jest to bardzo wygodny i dość bezpieczny sposób na to, aby uzyskać poradę bądź wskazówkę zdrowotną bez wychodzenia z domu. Decydując się na konsultację online, mamy również możliwość, by otrzymać zwolnienie lekarskie oraz e-receptę. Jak więc widać, konsultacja lekarska przez Internet czy telefon nie jest wcale tak bardzo okrojona. Oczywiście, znacznie lepszym wyborem byłoby wybrać się na wizytę do gabinetu, jednak nie każdy ma na to czas i nie zawsze jest taka możliwość. Sprawdź więc, dlaczego spotkanie z lekarzem online jest dobrym rozwiązaniem i z jakimi specjalistami można się w ten sposób umówić!

Wizyta lekarska online - dlaczego jest dobrym rozwiązaniem?

Konsultacje online to świetna opcja dla różnych osób. Niektórzy z nas są bardzo zapracowani i nie mają możliwości wybrać się do lekarza stacjonarnie. Lekarze często pracują w takich samych godzinach jak miejscowe sklepy, biura czy wielkie korporacje. Nic więc dziwnego, że odwiedziny w gabinecie są wręcz niemożliwe.

Konsultacja lekarska online weszła w życie w trakcie pandemii. Ten sposób kontaktu z lekarzem pozostał, ponieważ sporo osób może uzyskać pomoc czy odpowiedzi na nurtujące je pytania bez wychodzenia z domu. Lekarz online może w ten sposób przyjmować zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wszystko zależeć będzie od tego, jak poważny jest problem.

Jak działa konsultacja online? Wystarczy zarejestrować się do konkretnego lekarza i oczekiwać na telefon lub na połączenie wideo. Każdy lekarz praktykuje nieco inne rozwiązanie. W przypadku przychodni i lekarzy rodzinnych często jest to jedynie rozmowa telefoniczna. Konsultacja lekarska ze specjalistami może mieć postać rozmowy przez komunikator internetowy, kiedy włączona jest kamerka i dostępny jest obraz z niej.

Konsultacja online - do jakich lekarzy specjalistów można się zapisać?

Zastanawiasz się, do jakiego lekarza online możesz się obecnie zapisać? Tak naprawdę wielu specjalistów stawia na tego rodzaju konsultacje, nawet po godzinach pracy w przychodni czy klinice. Jeśli wiesz, jaki konkretny problem Ci towarzyszy, wybierz specjalistę, który z pewnością Ci pomoże. Warto zdecydować się na osobę, która wykazuje profesjonalne podejście. Można to poznać po pozytywnych opiniach, jakie nietrudno jest znaleźć w sieci. Jeśli chcesz umówić wizytę z dobrym specjalistą, koniecznie skorzystaj ze strony internetowej https://www.heydoc.pl/s/.

Konsultacje online z lekarzem rodzinnym

Lekarz rodzinny czy lekarz ogólny dają możliwość odbycia telekonsultacji. Jest to efektywny sposób na rozwiązanie najczęstszych dolegliwości. W trakcie konsultacji można opowiedzieć o dolegliwościach, a następnie otrzymać kilka praktycznych rad dotyczących leczenia oraz receptę na leki. Jeśli problem jest głębszy, internista na pewno poprosi o zgłoszenie się bezpośrednio do gabinetu.

Doradca laktacyjny, neonatolog i pediatra - czy jest możliwość odbycia konsultacji online?

Ciekawym zjawiskiem w ostatnim czasie jest to, że można umówić wizytę z neonatologiem, pediatrą czy doradcą laktacyjnym. Wizyty lekarskie dotyczące dzieci są maksymalnie delikatne. Jednak kompetentny lekarz będzie umieć odpowiednio poprowadzić konsultację lekarską i pomóc zdenerwowanym rodzicom poradzić sobie z dolegliwościami występującymi u najmłodszego członka rodziny. Nierzadko zdarza się, że rodzice bardzo szybko chcą skonsultować objawy u malucha, a wszyscy dostępni stacjonarnie lekarze są niedostępni. Jedyną opcją, bez konieczności wychodzenia z domu, jest konsultacja online.

Ginekolog i endokrynolog

Dokuczają Ci nawracające infekcje intymne? Chcesz odnowić swoją receptę na leki antykoncepcyjne? Niezależnie od motywacji, każdy ma obecnie możliwość zarezerwować wizytę online u ginekologa i endokrynologa. Teleporady to bardzo łatwy i szybki sposób na skonsultowanie występujących objawów czy omówienie wyników badań.

Neurolog

Masz problemy natury neurologicznej? Wizyta online u specjalisty neurologa jest jak najbardziej możliwa. Można na niej omówić wykonane badanie czy niepokojące objawy, jakie towarzyszą pacjentowi od dłuższego czasu. Teleporada u neurologa może być tak samo skuteczna, jak bezpośrednia wizyta u niego. A jeśli otrzymasz od niego e-receptę na leki, możesz ją zrealizować w dowolnej aptece.

Dietetyk

Współcześnie konsultacja online z dietetykiem nie jest niczym zaskakującym. Mnóstwo osób chce odżywiać się zdrowo i mieć wpływ na swoje samopoczucie. Dobrze zbilansowana dieta to klucz do tego. Dodatkowo daje możliwość zrzucenia kilku kilogramów. Konsultacja z dietetykiem jest prosta i można ją powtarzać co kilka tygodni, jeśli nie widać efektów lub chce się nieco zmienić jadłospis.

Psychoterapeuta, psychiatra i psycholog

Coraz częściej są świadczone usługi psychoterapeutyczne drogą online. Jest to dość nietuzinkowe podejście, ale możliwe. Jeśli nie chcesz czekać na wizytę standardową, masz problem, który potrzebuje natychmiastowego rozwiązania lub chociaż przepracowania, warto zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty online.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Wizyta lekarska online - do jakich specjalistów można się umówić na konsultację przez Internet?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line