Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

W Warszawie powstał mural, który łączy miliony ludzi!

źródło: Roche Diabetes Care, dodano: 11 listopada 2022 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Na warszawskiej mapie murali pojawiła się wyjątkowa praca, która ma zwrócić uwagę przechodniów na słodko-gorzki problem, z jakim do 2050 roku mierzyć się będzie co 3. osoba na świecie. Zdobiący praską kamienicę mural powstał w ramach kampanii "(Z)mierz się z cukrzycą", której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat prawidłowego, regularnego pomiaru cukru we krwi. Mural znajduje się przy ulicy Zamoyskiego 29, tak więc następny przystanek - metro Stadion Narodowy, a stacja docelowa - cukrzyca pod kontrolą!

Diabetyku! (Z)mierz się z cukrzycą

Warszawski mural jest głównym elementem kampanii "(Z)mierz się z cukrzycą", prowadzonej przez Roche Diabetes Care Polska, dystrybutora glukometru Accu-Chek Instant i aplikacji mySugr. 4-letnia Helenka, 31-letni Filip i 70-letni Henryk to troje z ośmiu (super)bohaterów, których zobaczymy na muralu. Różni ich wiek, styl życia, plany i marzenia, ale łączy cukrzyca oraz czerwona kropelka krwi, nawiązująca do pomiarów poziomu cukru za pomocą glukometru. Są superbohaterami dla siebie i swoich bliskich, ponieważ każdego dnia stawiają czoła słodko-gorzkiej chorobie. To zwykli-niezwykli ludzie, którzy przypominają nam o tym, że cukrzyca nie ma metryki i może dotknąć każdego z nas, ale można się z nią skutecznie mierzyć, dokonując regularnych pomiarów cukru we krwi.

Cukrzyca zmienia codzienność osoby zdiagnozowanej i wymaga wprowadzenia do życia kilku powtarzalnych czynności, tj. przyjmowanie insuliny oraz regularne mierzenie cukru. Niestety, wiemy, że wielu diabetyków zapomina o tym, iż glukometr to ich sprzymierzeniec w mierzeniu się z cukrzycą, który powinien towarzyszyć im każdego dnia. Zbyt rzadkie pomiary cukru nie dają pełnego obrazu choroby i utrudniają jej skuteczne kontrolowanie, prowadząc często do ciężkich powikłań. Każdy diabetyk regularne pomiary cukru powinien mieć we krwi - Marta Rosińska, General Manager Roche Diabetes Care Polska.


Foto: Michał Dziurkowski @mdziurkowski

W kampanii "(Z)mierz się z cukrzycą" chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na kwestię samokontroli i pomiaru cukru. Każdy z nas może mieć w swoim otoczeniu osobę chorą, dlatego warto przypominać o tym, że mierzenie poziomu cukru we krwi to konieczność, a jednocześnie podstawa w leczeniu cukrzycy. Mimo że jest to choroba, która wymaga od diabetyka samodyscypliny, to można z nią normalnie, aktywnie żyć. Każdy diabetyk jest superbohaterem: osoby chore codziennie realizują się zawodowo i prywatnie, rozwijają swoje pasje czy pokonują maratony. Dzięki temu, że z odwagą i konsekwencją mierzą się z chorobą, nie są przez cukrzycę ograniczani. Kolorowy mural ma przypominać im o tym nie tylko 14 listopada, w Światowym Dniu Cukrzycy, lecz na co dzień - dodaje Marta Rosińska.


Foto: Michał Dziurkowski @mdziurkowski

Ty też możesz się włączyć do akcji zwiększającej świadomość o cukrzycy. Wystarczy, że opublikujesz na swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcie oznaczone hasztagiem #zmierzsięzcukrzycą, z uniesionym palcem do góry z namalowaną kropelką, która jest symbolem łączącym miliony ludzi, którzy, na co dzień mierzą się z cukrzycą.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

 

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: W Warszawie powstał mural, który łączy miliony ludzi!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 2 czerwca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line